Çanakkale Şarapları Çin Piyasasına Açılıyor

28 Şubat 2015

Shanghai Uluslararası Gıda Fuarının seyahat organizasyonunu yapan Gürtrade yetkilileri, Çanakkale Ticaret Borsası’nda şarap üreticileri ile bir araya gelerek Çin Piyasasının şartları ve atılması gereken ortak adımlar konusunda görüşmeler gerçekleştirdi.

Çanakkale Ticaret Borsası’ndan görüşmelerle ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“2013 yılı Mayıs ayında Çanakkale’den 110 işadamı ile katıldığımız Shanghai Uluslararası Gıda Fuarının önemli taleplerinden birisi de şarap ve alkollü içeceklerdi. Çin’in dünyada en büyük alkollü içecekler tüketim piyasasına sahip olması nedeniyle turizm firmaları ve organizasyon kuruluşları bölgemizin şaraplarına özel ilgi göstermişlerdi.
Bugün bu adımlarımızın somut sonucunu almaya başladık. Fuarın seyahat organizasyonunu yapan Gürtrade yetkilileri Sayın Selim Oktay ve Hasan Ersahan Borsamızda bugün bölgemizdeki şarap üreticileri ile görüştüler. Butik imalatçıların talepleri, Çin Piyasasının şartları ve atılması gereken ortak adımlar konusunda görüştüğümüz Gürtrade yetkilileri Çanakkale Şaraplarının Çin Piyasasında büyük bir talep gördüğünü ifade ettiler.
Görüşmeye ilimizde şarap üreten Nusretbey Şarapları, Ataol Bağcılık Şarapçılık, Gali Şarapları Kavur Tarım, Suvla Şarapları temsilcileri ile Gürtrade yetkilileri katıldılar.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir