Çanakkale Satrancın Merkezi Oldu

Çanakkale Satrancın Merkezi Oldu
05 Ağustos 2014

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre Fuar Merkezi önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. 2014 Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası, Kongre Fuar Merkezi’nin salonlarında devam ediyor. 24 ilden 84 sporcunun katılımı ile 3-9 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen 2014 Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası’nın ardından Çanakkale, önemli bir satranç etkinliğine daha ev sahipliği yapacak. 22. Troya Uluslararası Satranç Turnuvası 11-16 Ağustos 2014 tarihinde, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre ve Fuar Merkezinde gerçekleştirilecek. Bu turnuvaya Türkiye ve dünyanın çeşitli ülkelerinden usta derecesine sahip birçok satranç sporcusu ile birlikte yaklaşık 400 yarışmacı katılacak.

ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’ndeki 2014 Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası, 4’ncü tur karşılaşmaları ile devam ediyor. Son tur maçların yapılacağı ve turnuva birincilerinin ilan edileceği 9 Ağustos Cumartesi günü aynı zamanda ödül ve kapanış töreni de yapılacak.

Şampiyonanın açılış törenine, Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nüammer Uslu, İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, Miller Oto Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Can Mildon, Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Kıvanç Güngör, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Dr. Olgun Kulaç, Eğitim Kurulu Başkanı Aşkın Taşan katıldı.

Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Kıvanç Güngör, Çanakkale’de gerçekleşen Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası sonucunda dereceye giren genç sporcuların, bu yıl Hindistan’da yapılacak olan Dünya Gençler Satranç Şampiyonası’nda Milli Takım olarak Türkiye’yi temsil edeceklerini belirtti.

Türkiye Satranç Federasyonu Turnuva Direktörü IO Ümit K. Ahmetoğlu da, Çanakkale’de önemli bir turnuvanın düzenlendiğini vurgulayarak, dereceye girecek sporcuların yüksek para ödülü alacaklarını ve aynı zamanda Türkiye Şampiyonası’na katılma ve yurtdışında Türkiye’yi temsil etme hakkı kazanacaklarını ifade etti. Ahmetoğlu, “Çanakkale için de önemli bir adım olan böyle önemli bir şampiyona için Kongre ve Fuar Merkezi’nde bize ev sahipliği yapan Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’na teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Şampiyona, Turnuva Direktörü IO Ümit K. Ahmetoğlu ile birlikte, genel koordinatör IO Oğuz Taymaz, turnuva gözlemcisi, IA Fahri Karabay ve Turnuva Başhakemi FA İsmail Çalışkan’ın koordinasyonu ile sürdürülüyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir