Çanakkale Savaşlarının 100. Yılı Hazırlığına 96 Milyon TL Ödenek

16 Ocak 2013

Ak Parti Milletvekilleri Mehmet Daniş ve İsmail Kaşdemir, Çanakkale Savaşlarının 100. Yılı Hazırlıkları için ayrılan ödenekle ilgili açıklamalarda bulundu.

Ak Parti Milletvekilleri Mehmet Daniş ve İsmail Kaşdemir, 2013 Yılı Yatırım Programının Cumartesi günü Resmi Gazete’de yayımlandığını kaydederek Orman Su İşleri Bakanlığı’nın yatırım programı içerisinde 2013 ve 2014 yıllarında kullanılmak üzere 96 milyon TL ödeneğin Çanakkale Savaşlarının 100. Yılı hazırlıkları için ayrıldığını belirttiler. 2013 yılında 33 Milyon TL’si kullanılacak olan ödenekle Çanakkale Savaşlarının 100. Yılı hazırlıkları bu yıl başlayacak.

Konu ile ilgili yapılan yazılı açıklamada şu sözlere yer verildi;

“2013 Yılı Yatırım Programı Cumartesi günü Resmi Gazete’de yayımlandı. Çanakkale Savaşlarının 100. Yılı Hazırlığı da bu yıl itibariyle yatırım programımıza girmiş oldu.

Orman Su İşleri Bakanlığımızın yatırım programı içerisinde 2013 ve 2014 yıllarında kullanılmak üzere 96 milyon TL ödenek Çanakkale Savaşlarının 100. Yılı hazırlıkları için ayrıldı. 2013 yılında 33 Milyon TL’si kullanılacak olan ödenekle Çanakkale Savaşlarının 100. Yılı hazırlıkları büyük bir hızla bu yıl içerisinde başlayacaktır.

Gerek hükümetimizin gerekse bizlerin ve hemşerilerimizin çok büyük önem verdiği Çanakkale Savaşlarının 100. Yılı, Çanakkale’mizin yıllardır aldığı hizmette de büyük bir artışa sebebiyet verecektir. Çanakkale’miz 100. Yılında unutulmayacak etkinliklere sahne olacak ve önümüzde ki iki yılda alacağı hizmetlerle gelişim yolunda önemli adımlar atacaktır.

Ayrıntıları önümüzde ki aylarda belirlenecek olan projelerle, Çanakkale’miz ülkenin ve hatta uluslararası alanda bölgesinin yıldızı marka kent olma yolunda hızla ilerleyecektir.

Diğer Bakanlıklarımızın da sürece dahil olması ve Çanakkale Savaşlarının 100. Yılı Hazırlıklarını yatırımları arasına almasıyla 200 Milyon TL’yi aşkın bir yatırım 2 yıl gibi kısa bir süre içerisinde ilimize hizmet olarak gelecektir.

Bu vesileyle, Çanakkale’mize bu zamana kadar göstermiş oldukları teveccüh ve Çanakkale Savaşlarının 100. Yılı münasebetiyle ilimize yaptıkları ve yapacakları büyük katkı sebebiyle başta Sayın Başbakanımız olmak üzere, hükümetimizin üyelerine Çanakkale’mizin Milletvekilleri olarak teşekkürü bir borç biliyoruz.

Bu yatırımları ve gelişimi hak eden, bir ulusun tarihe adını altın harflerle yazdırdığı topraklarda yaşama şerefine nail olan hemşerilerimize ve bu yolda bizlere gerek fikirleri gerekse projeleriyle destek olan tüm STK’larımıza şehrimiz adına teşekkür eder, selam ve saygılarımızı sunarız.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir