Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çanakkale Şehitlerine Vefa Derneği’nden Kaymakam Dayan’a Ziyaret

Çanakkale Şehitlerine Vefa Derneği’nden Kaymakam Dayan’a Ziyaret

Kuruluşunu tamamlayarak faaliyetlere başlayan “Alan Kılavuzları ve Çanakkale Şehitlerine Vefa Derneği” Eceabat ilçe Kaymakamı Nurettin Dayan’ı makamında ziyaret etti.

Dernek Başkanı Ertekin Köse, Yönetim kurulu üyeleri Mehmet Aydın, Şaban Çetin, Esen Utku ve Cihan Bayralı, Kaymakam Dayan’a ‘Alan Kılavuzları ve Çanakkale Şehitlerine Vefa Derneği’nin kuruluş amacı hakkında bilgi verdi. Dernek Başkanı Köse ziyarette; “Şehit Teğmen İbrahim Naci’nin ‘Ben Şehit olmaktan korkmuyorum unutulmaktan korkuyorum’ diye anı defterine düştüğü not bizi derinden sarsmıştır. Bu sebeple tarihi hassasiyeti taşıyan arkadaşlarımızla bu derneği kurarak ecdadımıza layık olmaya çalışacağız. Tarihi mirasımızın yok olmasını engelleyeceğiz” dedi.

Eceabat Kaymakamı Nurettin Dayan da konuşmasında “Kar amacı gütmeyen bu tür sivil toplum kuruluşlarına ihtiyaç var. Görev yaptığımız bu mukaddes topraklarda en değerli varlığı olan canı cananı için hiç düşünmeden çekinmeden Şüheda mertebesine ulaşmış ecdadımıza karşı vefa borçlarımız var. Bu sebeple kurmuş olduğunuz bu derneği önemsiyorum, yapılacak çalışmalarda yardımcı olmaya çalışacağım. Allah yar ve Yardımcınız olsun” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir