Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çanakkale Şehitlikleri İnternetten İzlenebilecek

Çanakkale Şehitlikleri İnternetten İzlenebilecek

Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı?nda yer alan şehitlikler 180?e yakın kamera ile internet üzerinden izlenebilecek.

Yılda 3 milyona yakın kişinin ziyaret ettiğini Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı?nda hem güvenliğin sağlanması, hem de bu bölgeyi ziyaret edemeyenlerin internet üzerinden bölgeyi görebilmeleri için bir proje hazırlandığını belirten Mili Park Müdürlüğü yetkilileri, ?Kameralı sistem bu bölge için büyük bir ihtiyaç. Bu konuda yaklaşık bir yıldır çalışma yürütüyoruz. Bu kapsamda 34 nokta belirledik. Bu bölgelere 150 sabit ve 30 hareketli kamera yerleştirilecek. Dünyanın neresinde olursa olsun şehitlikleri görmek isteyenler müdürlüğümüzün resmi web sitesine girerek, bu 34 noktayı canlı olarak izleyebilecek. Kamera sistemi ayrıca bölgenin güvenliği için de faydalı olacak. Bölgede olabilecek olaylar anında takip edileceği için müdahaleler kısa sürede yapılabilecek? dedi.

İHA

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir