Çanakkale Semalarında Muhteşem Uçak Gösterisi

Çanakkale Semalarında Muhteşem Uçak Gösterisi
17 Mart 2010

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 95. yıl dönümü dolayısıyla pilot Murat Öztürk’ün akrobasi uçağı ile yaptığı gösteri uçuşu büyük alkış aldı.

Öğle saatlerinde akrobasi uçağı ile Çanakkale semalarında gösteri uçuşuna başlayan Top Servis A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Öztürk’ün akrobatik manevraları, sahilde bulunan vatandaşları heyecanlandırdı. Yaklaşık 20 dakika boyunca şehir iskelesi önü ile yat limanı bölgesinde yapılan nefes kesen uçak gösterisini Çanakkaleliler heyecanla takip etti. Uçağın denize 2-3 metre mesafeye kadar alçalması, vatandaşların yüreğini ağzına getirdi.

Onsekiz Mart Üniversitesi Havacılık Topluluğu Akademik Danışmanı ve Türkiye Havacılık Federasyonu Hava Sporları Çanakkale İl Temsilcisi Yrd. Doç. Dr. Cafer Türkmen, Havacılık Topluluğu olarak gösteri uçuşunun yanı sıra vatandaşlara yönelik ücretsiz halk uçuşları da yapılacağını belirtti.

İHA

Yorumlar...
  • cemil
    18/03/2010 17:50

    Helal olsun hep bogazda gösteri yapan yabancılarımı görüp heycanlanacagız,hele böyle şehitlerimizin kanlarıyla alınmış bir zafer yerinde heycanlandım gururlandım bizimde varmış böyle plotlarımız.

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir