Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çanakkale Seramikleri GESAV’da

Çanakkale Seramikleri GESAV’da

Geleneksel Türk El Sanatları Vakfı’nda (GESAV) gerçekleştirilen ‘El Sanatları Sergisi’ne Seramik Şehri Çanakkale de katıldı.

29 Kasım 2013 tarihinde açılışı gerçekleştirilen sergiye Çanakkale Belediyesi adına, Çanakkale Belediyesi Seramik Müzesi personeli Şerife Biçici katıldı. Belediye bünyesinde çalışmalarını yürüten Seramik Atölyesi’nde Eski Çanakkale Seramikleri formuna uygun olarak üretilen seramiklerin yanı sıra, Çanakkale’de var olan özel seramik atölyelerinin de katıldığı sergi açılışı, Hacettepe Üniversitesi Senfoni Orkestrası’nın gerçekleştirdiği müzik dinletisi ile başladı.

GESAV’ın 25. kurulum yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Geleneksel Esintiler Dekoratif Sanatlar” adlı dokumalar, yazmalar, seramik tasarımlar gibi birbirinden değerli el sanatı eserlerinin yer aldığı sergi, 31 Mayıs 2014 tarihine kadar sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

[canakkale.bel.tr]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir