Çanakkale SGK İl Binası Hizmete Açıldı

18 Mart 2009

Çanakkale’nin Kepez beldesinde yapımı tamamlanan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) hizmet binası, İçişleri Bakanı Beşir Atalay ve Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül’ün katılımıyla hizmete açıldı.

18 Mart Deniz Zaferi’nin 94. yıldönümü törenlerine katılmak üzere Çanakkale’ye gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılması planlanan SGK hizmet binasının açılışı, Erdoğan’ın yorgunluğu sebebiyle törene katılamaması üzerine İçişleri Bakanı Beşir Atalay ve Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül tarafından yapıldı.

Bakan Atalay, hükümet olarak SGK reformuna önem verdiklerini belirterek, “SGK reformu önemli. Bunun üzerinde çok çalıştık. Zamanında çökme noktasına gelen 3 kurum vardı. Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur neredeyse çökme aşamasındaydı. Bütçeleri iflas eden bu kurumlar vatandaşların rahat edemediği kurumlar arasındaydı. Biz bunların hepsini birleştirdik ve SGK reformunu yaparak tek çatı altında topladık. Yapılan bu yeni hizmet binaları ile de çalışmalar çok daha iyi şartlarda yapılabilecek” dedi.

SGK Başkanı Fatih Acar ise, Türkiye’de son dönemlerde çok önemli yapısal reformların yapıldığını ifade ederek, “Son olarak Anayasamızda 26 yıldır yer almasına rağmen bugün hayata geçirebildiğiniz genel sağlık sigortasının da içinde bulunduğu SGK yasasının işlerlik kazanmasıyla Türkiye önümüzdeki günlerde geleceğe daha iyi bakar hale geldi. Bizce son 30 yılın en önemli reformlarından birisi olan SGK reformu büyük önemi taşıyor” diye konuştu.

SGK Çanakkale İl Müdürü Ali Sürücü de, merkeze bağlı Kepez beldesinde geçtiğimiz 18 Mart tarihinde temeli atılan ve 2 milyon 674 bin YTL ihale bedeli ile yapılan binanın 1 yıl gibi kısa sürede tamamlanmasının önemine değinerek, “Bu binanın yapımı sırasında Kepez Belediye Başkanımız İsmail Yaşar Oğuz ile Çanakkale Belediye Başkanımız Ülgür Gökhan’ın büyük yardımları oldu. Kendilerine teşekkür ediyorum. Sosyal Güvenlik Kurumumuzun tek çatı altında toplanması ile birlikte artık sorunlarımızda kalmadı.

Vatandaşlarımıza artık burada elimizden geldiğince en iyi ve kaliteli hizmeti vereceğimize söz veriyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından hizmet binasının kurdelesi kesilerek hizmete açıldı.

İHA

Yorumlar...
  • Celalddin BAYKUT
    13/08/2010 17:51

    30928319410 TC KİMLİK NOLU VE 0433 376 206 DA BAĞ-KUR NOLU SGK EMEKLİSİ BULUNMAKTAYIM.27-05-2010 TARİHİNDE PRİM ÖDERKEN OLUŞAN 20.-TL KÜSÜR FAZLA ÖDEMEMİN BANA İADESİ HAKKINDAKİ DİLEKÇEMİN İŞLEME KONULUP KONULMADIĞI VE FAZLA ÖDENEN MEBLAĞIN BANA İADESİNİN HALEN SONUÇLANMADIĞININ İHBARINI YAPIYORUM.LÜTFEN BU HANTALLIKTAN KURTULUP İŞLEMİMİN SONUÇLANDIRLMASINI VEDE BENİM HABERDAN EDİLMEMİ BİLHASSA İSTEMEKTEYİM.İLETİŞİM ASRESİM TELEFONLARIM KURUMDA MEVCUTTUR.KOLAY GELSİN DİLEKLERİMLE EN İYİ ÇALIŞMALAR TEMENNİSİYLE SAYGILARIMI SUNARIM.

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir