Çanakkale SGK Türkiye’ye Örnek Oldu

Çanakkale SGK Türkiye’ye Örnek Oldu
08 Nisan 2009

Çanakkale merkeze bağlı Kepez beldesinde geçtiğimiz ay içerisinde hizmete açılan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) hizmet binası, diğer illerdeki SGK?lara örnek oldu.

SGK Çanakkale İl Müdürü Ali Sürücü, merkeze bağlı Kepez beldesinde geçtiğimiz 18 Mart tarihinde temeli atılan ve 2 milyon 674 bin YTL ihale bedeli ile yapılan binanın 1 yıl gibi kısa sürede tamamlanmasının önemine değinerek, “5 bin 350 metrekarelik alan üzerine yapılan binamız 1 yıl gibi kısa sürede tamamlandı. 117 personelimizle 18 Mart 2009 tarihinden buyana yeni yerimizde vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz. Burada SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı?na ait bütün birimler tek çatı altında toplandığı için hiçbir sıkıntı yaşanmıyor. Modern binamızda rahat bir ortamda işlemlerini kısa sürede yaptıran vatandaşlarımız sorun yaşamadan buradan gönül rahatlığı ile ayrılıyorlar? dedi.

Ali Sürücü, yapılan hizmet binasının Türkiye genelindeki bütün illere örnek olduğunu da belirterek, ?Yeni binamız Türkiye?de yapılan ilk SGK binası olduğu için diğer illerin de büyük ilgisini çekiyor. Çanakkale SGK bir bakıma diğer illere örnek olmuş durumda. Tekirdağ, Ankara, Kırşehir, Kayseri, Nevşehir, Yozgat ve Erzincan ilerinden SGK yetkilileri Çanakkale?ye gelerek il binamızı görmek istediklerini bize bildirdiler. Bu durum bizi gururlandırıyor. Her ilden gelen gruplar 100-150 kişilik ekiple Çanakkale’ye geleceklerinden dolayı aynı zamanda ilimizin iç turizminde de bir canlanma olacak. Amacımız Çanakkale SGK olarak konuklarımızı en iyi şekilde ağırlayıp onları tarihi ve turistik yerleri de gezdirip ilimizden mutlu bir şekilde ayrılmalarını sağlamak? dedi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir