Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çanakkale SGK’da Yoğunluk

Çanakkale SGK’da Yoğunluk

SSK ve Bağ-Kur borçlarını yeniden yapılandırmaya ilişkin getirilen düzenlemeden faydalanmak isteyenler, Çanakkale SGK İl Müdürlüğü’ne akın etti.

SGK İl Müdürü Ali Sürücü, SSK ve Bağ-Kur borçlarını yeniden yapılandırmaya ilişkin getirilen düzenlemeden faydalanmak isteyen vatandaşların kuruma müracaatlarının devam ettiğini belirterek, “Kanundan faydalanmak için şu ana kadar toplam 2802 kişi şahıs bazında bize müracaat etti. 7816 borçlu işverenimiz var. Bunlardan 51 milyon 915 bin 163 TL’lik bir alacağımız var. Şu ana kadar 4 bin 282 de özel işyeri bazında müracaat var. Bunun 27 milyon 570 bin 485 TL’lik kısmını yapılandırmış durumdayız. Bunun da 334 bin 752 TL’sini tahsil etmiş durumdayız. Özel işyerleri dışında 10 kamu işyeri de yapılandırmayla ilgili müracaat etti. Bunlarında bin 738 TL’sin yapılandırdık” dedi.

İl Müdürü Ali Sürücü, kanundan yararlanmak için müracaatta bulunarak yapılandırma yapanların bazı konulara dikkat etmelerini de isteyerek, “Daha önceki yıllarda borçlarını yapılandıranlar, daha sonra aylık sigorta bedellerini ödemeyerek yeniden borçlanıyor. Ancak yeni düzenlemede yılda 2 kez hem yapılandırma, hem de aylık sigorta primlerini ödemeyenler yasal haklarından yararlanamayacakları gibi eski sisteme göre yüksek faiz ödemek zorunda kalacaklar. Bu sebeple yapılandırmayı yapanlar buna çok dikkat etsinler” diye konuştu.

İHA

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir