Çanakkale Tenis Kortlarında İÇDAŞ Işıltısı

02 Mart 2011

18 Mart Spor Kompleksi içinde yer alan ve uluslararası müsabakalara ev sahibi yapabilecek boyutlarda bulunan 3 adet tenis kortu İÇDAŞ tarafından ışıklandırıldı.

Tenis Kortları her korta 8 adet olmak üzere toplam 24 aydınlatma direği ile aydınlatıldı. Aydınlatma sisteminde oyuncuların gözünü almayan ve uluslar arası standartlarda yarışmalara uygun American Green Tennis 1000 tipi ışıklandırma teknolojisi kullanıldı. Her aydınlatma direğinde 1000 Watt Metal Halide armatür kullanılarak aydınlatma gerçekleştirildi. Sistem Kortların ayrı ayrı ve eş zamanlı kullanımına uygun olacak şekilde dizayn edildi.Yaklaşık 50.000 TL ye mal olan bu aydınlatma sistemi ile tenis severler 18 Mart Spor kompleksinde bulunan kortlardan artık gece boyunca da istifade edebilecekler.

Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürü Doğan Anşin: “Çanakkale Tenis dünyası artık ışıl ışıl kortlara sahip. Bu aydınlatma sistemi ile kortlarımız Çanakkale’de ulusal ve uluslararası yarışmalara ev sahibi yapabilecek duruma gelmiş oldu. İÇDAŞ?a yaptıkları bu aydınlatma sistemi için tenis severler adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir