Çanakkale Ticaret Borsası, ÇTSO’yu Ziyaret Etti

Çanakkale Ticaret Borsası, ÇTSO’yu Ziyaret Etti
16 Mayıs 2014

Çanakkale Ticaret Borsası yönetimi, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. ÇTSO’nun bir süre önce Ticaret Borsası’na yaptığı ziyaretin, iade-i ziyaretinde, Ticaret ve Sanayi Odası’nı Başkan Bülend Engin ve Yönetim Kurulu üyeleri Ahmet Selçuk Erdoğan, Emin Aydoğan, Güven Barış Yüksel, Mehmet Özkurnaz, Mustafa Kansu, Selçuk Semizoğlu ile Genel Sekreter Sema Sandal ev sahipliği yaptılar.

Çanakkale Ticaret Borsası heyetinde ise, Başkan Kaya Üzen, Başkan Yardımcısı Gökhan Uysal, Meclis Başkanı Abdullah Deniz, Yönetim Kurulu üyesi Zakir Tanrıkulu ve Genel Sekreter Sevcan Elver yer aldılar.

Ziyarette her iki kurumun yöneticileri, Çanakkale’nin gelişmesi için atılacak adımlar ve projeler konusunda görüş ve işbirliği içinde olduklarını belirterek, bunun Çanakkale Savaşları’nın 100. Yılı yaklaşırken çok önem arz ettiği konusunda görüşlerini ifade ettiler.

Görüşmede, Çanakkale’deki uçuş mania hatları da konusu ele alında ve mania hatlarının Çanakkale’de yatırımların önünde önemli bir engel olduğu belirtildi. Mania hattı haritasının üzerinde incelemeler yapan ÇTSO ve ÇTB yöneticileri, bu engellerin kaldırılması, mania hattı haritasının gözden geçirilmesi konusunda girişimler yapılması kararı aldılar.

Görüşmede, Çanakkale Organize Sanayi Bölgesinin eksikleri ve geliştirilmesi, Orman Bölge Müdürlüğü’nün yeniden Çanakkale’ye taşınması için girişimler yapılması konuları da görüşüldü. Ziyarette ayrıca, İstanbul’a uçak seferlerinin başlaması ve Çanakkale’den İstanbul’a her gün düzenli seferlerin başlatılması ve İstanbul ile Ankara’ya düzenli olarak her gün seferler yapılması için yetkililerle görüşmeler yapılması da ele alındı.

Çanakkale Ticaret Borsası yetkilileri, ÇTSO’nun Yat Limanı projesini hararetle desteklediklerini ve Çanakkale’nin acilen bir yat limanına ihtiyacı olduğunu belirtirken, Kruvaziyer Limanı için de acilen harekete geçilmesi gerektiğini ifade ettiler.

Çanakkale Ticaret Borsası’nın ziyaretinde ayrıca, 21-22 Mayıs’ta Ankara’da yapılacak olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genel Kurulu için hazırlıklar üzerinde de duruldu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir