Çanakkale Ticaret Borsası İlkokulunda Karne Töreni Heyecanı

13 Haziran 2015

Çanakkale Ticaret Borsasının yaptığı ve 2000-2001 eğitim ve öğretim yılından itibaren hizmet veren Ticaret Borsası ilkokulunda karne töreni düzenlendi.

Törene, Çanakkale Valisi Sayın Ahmet Çınar, Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Turan, İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, Ticaret Borsası Okul Müdürü Suat Ürüt, Borsa Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Salamon Halyo ve Gökhan Uysal, Genel Sekreter Sevcan Elver, veliler ve öğrenciler katılım sağladı.

Ticaret Borsası İlkokulu’nda düzenlenen karne dağıtım töreninde 1. sınıf öğrencisi Lara Zeynep Bulut şiir okuyarak, 4. sınıf öğrencisi Rana Yılmaz da konuşma yaparak duygu ve düşüncelerini dile getirdi. Okul Müdürü Suat Ürüt’ün açılış konuşmasından sonra, bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdür Zülküf Memiş; “Yılsonu törenlerimizi hayırseverlerimizin yaptığı okullarda yapmaya dair prensip kararı aldık. Bunu Muharrem Yılmaz Işıklar İlkokulu ve ortaokulunda başladık. Yarıyıl karne törenini Şinasi Figen Bayraktar Ortaokulu ve kapanışı da Ticaret Borsası İlkokulu’nda yapmaya karar verdik. Bu vesileyle bu okulu Çanakkale Milli Eğitimine kazandıran Ticaret Borsası Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Sevgili öğrencilerimiz bir yılın daha sonuna geldiniz. Çalıştınız çabaladınız, tatilinizin güzel geçmesini temenni ediyorum. Velilerimize çocuklarına verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. Öğretmen ve yöneticilerimize fedakârlıkları ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Önce sağlık daha sonra da mutlu günler diliyorum.” dedi.

Borsa Başkan Yardımcısı Gökhan Uysal, törende yaptığı konuşmada öğrencilere şu şekilde seslendi;

“Bildiğiniz üzere 2014 – 2015 Eğitim ve öğretim yılı bugün sona eriyor. Böylece Yorucu bir eğitim yılını bugün tamamlıyorsunuz. Yapmış olduğunuz özverili çalışmalardan dolayı öncelikle hepinizi tek tek tebrik ediyorum. Karnelerinizi biraz sonra alacaksınız. Kiminiz sevinecek kiminiz üzülecek. Şunu unutmamalıyız ki her şey not demek değildir. Bizlerin öncelikli hedefi çevresine yararlı, devleti ve milletine bağlı, güzel ahlaklı, küçüklerini seven ve koruyan, büyüklerine saygılı, kendisi ve çevresiyle barışık, mutlu bir nesil yetiştirmektir. Sizleri böyle görmek istiyoruz. Sizler geleceğimizin büyüklerisiniz. Sadece gelecek değil, bugün de sizin. Bugünlere de damganızı sizler vuracaksınız.”

Uysal konuşmasında son olarak; “Çanakkale Ticaret Borsası olarak 2000-2001 eğitim ve öğretim yılından itibaren hizmet veren okulumuzdan sizlerin de mezun olduğunuzu görmek bizleri son derece mutlu etmektedir. Mezun olan tüm öğrencilerimizi tekrar tebrik ediyorum. Öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için fedakarca çalışan değerli öğretmenlerimize de çok teşekkür ediyor, hepinize saygılar sunuyorum.” dedi.

Öğretmen ve öğrencilerin 1 yıl emek harcadığını belirten Vali Ahmet Çınar; “Biz hepimiz bu heyecanı yaşadık. Sevgili öğrenciler hepinize iyi tatiller diliyorum. Eğlenmek, dinlenmek hakkınız, tadını çıkarın diyorum. Aileleriniz de sizlere yardımcı olsunlar. Tabi herkes yoruldu ama velileriniz de yoruldu. Öğretmenleriniz biraz fazla ödev veriyorlar sanırım. Ben de veliyim. Hakikaten evde yoruluyorum. Buradan da bu bir mesaj vermek istiyorum, her zaman konuşulan bir şey. Evlere ödevleri az vermenin faydalı olduğunu düşünüyorum. Herkese iyi tatiller diliyorum. Velilere de emeklerinden dolayı öğretmenler ve okul adına teşekkür ediyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Halkoyunları gösterisinin ardından sınıflarda yapılan karne dağıtımında Vali Ahmet Çınar, Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Turan, İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, Okul Müdürü Suat Ürüt ve Ticaret Borsası Başkan Yardımcıları Salamon Halyo, Gökhan Uysal ve Genel Sekreter Sevcan Elver öğrencilere karnelerini vererek onların heyecanlarını paylaştı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir