Ticaret Borsası Üyelerinden Worldfood Gıda Fuarına Ziyaret

10 Eylül 2012

Türkiye’nin alanındaki en büyük ve en kapsamlı fuarı olan 20. Uluslararası Gıda Worldfood İstanbul Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı İstanbul Fuar Merkezi CNR Expo’da gerçekleştirilen fuara Çanakkale Ticaret Borsası da ziyaret etti.

Çanakkale ve ilçelerinde faaliyet gösteren Çanakkale Ticaret Borsası 50 üye ve şirketlerinin temsilcilerinin katıldığı fuarın en önemli özelliği gıda sektörünün yerli yabancı firmalarını bir araya getirmesi, son gelişmeleri tanıtması ve hepsinden önemlisi ise üyelerin görüşmeler yapmasına imkan vermesi.

Fuarı üyelerle birlikte ziyaret eden Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen fuara ilişkin görüşlerini şu sözlerle açıkladı: “Borsamız son yıllarda çok güzel projelere çalışmalara imza atıyor. Üyelerimize Çanakkale’ye ilimiz ekonomisine destek vermeye çalışıyoruz. 2015 tanıtım çalışmalarına destek veriyoruz. Dünyanın en büyük gıda fuarı olan Paris Sıal Gıda Fuarına Çanakkale’den 75 işadamıyla katılıyoruz. Bu fuar da bizim için oldukça önemli. Her yıl büyüyen dünyadaki gıda fuarları arasında önemli bir yere gelen Gıda Worldfood İstanbul 2012’nin Türkiye Gıda Ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu (TGDF) ve TGDF çatısı altında yer alan 23 dernek tarafından destekleniyor. Türk gıda ve içecek sektörü, fuarla birlikte son yıllarda büyük gelişmeler kaydetmiştir, krizleri geride bırakmış ve yurt dışında yapılan ziyaretçi ve tanıtım çalışmaları sayesinde bölge pazarındaki önemini artırmıştır. Biz de bu nedenlerden dolayı Üyelerimizle birlikte 20. Uluslararası GıdaWorldfood İstanbul Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarına katıldık”

Başkan Kaya ayrıca, “Türkiye’nin alanında en büyük fuarı olan, 29 ülke’den 109’u yabancı olmak üzere 500 firmanın katıldığı 20. Uluslararası Gıda Worldfood İstanbul Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarının 27. Uluslararası Ambalaj, Paketleme Ve Gıda İşleme Sistemleri Fuarı (IPACK 2012) ile eş zamanlı olarak yapılması da üyelerimiz açısından son derece memnuniyet verici olmuştur” dedi.

Gıda Worldfood İstanbul 2012’nun katılımcı profilinde süt ve süt ürünleri, et ürünleri, şekerleme ürünleri ve çikolata, dondurulmuş hazır gıda, konserve ürünler, gıda katkı ve yardımcı maddeleri, bitkisel yağlar ve unlu gıdalar başta olmak üzere pek çok ürün yer aldığını vurgulayan Kaya Üzen “Çanakkale Ticaret Borsası olarak amacımız üyelerimizi ve ürünlerini dış pazarlarda tanıtmak, ihracat hacmini artırmak, yabancı firmalar ile ilişkilerini ve işbirliklerini güçlendirmek ve küresel ekonomide hak ettikleri yeri almalarını sağlamaktır. Bu amaçlar doğrultusunda Üyelerimizin sektörleri ile ilgili son gelişmeleri takip etmek ve sektör temsilcileri ile işbirliği bağlantıları kurmaları için üyelerimiz ile birlikte 20.Uluslararası Gıda World food İstanbul Ürünleri Ve Teknolojileri Fuarı ve 27. Uluslararası Ambalaj, Paketleme Ve Gıda İşleme Sistemleri Fuarı (IPACK2012) fuarlarını ziyaret ettik ” dedi.

Amacımız Çanakkale markasını dünyaya tanıtmak, Çanakkale’nin markalarını dünyaya tanıtmak, Çanakkale’den dünyaya markalar çıkarmak diyen Başkan Üzen, bunun yolunun da fuarlardan, tanıtımlardan, kalite çalışmalarından geçtiğini ifade etti.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir