Çanakkale Ticaret Borsasından Üst Düzey Ziyaretler

20 Ekim 2015

Çanakkale Ticaret Borsası Yönetimi geçtiğimiz mart ayında göreve başlayan Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer’i, ardından Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Menteş ve eylül ayı başından beri ilimizde göreve başlayan Vali Hamza Erkal’a bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. Ziyaretlere Başkan S.Kaya Üzen, Başkan yardımcıları Salamon Halyo ve Gökhan Uysal, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Zakir Tanrıkulu ve Genel Sekreter Sevcan Elver katıldı.

Ziyaretler, ziyaretlerde yapılan konuşmalara ilişkin bir basın açıklaması yapan Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen “Aynı gün içinde Sayın Rektörümüzü, Sayın Ziraat Fakültesi Dekanımızı ve Sayın Valimizi ziyaret ettik. Hem üniversitemiz hem de Valiliğimiz ilimizin en önemli en değerli kurumlarından. İlimize yön veren, değer katan stratejik kurumlar. Sayın Rektörümüze, Sayın Dekanımıza ve Sayın Valimize başarılar diliyor, ilimize ve ilimizin kurumlarına yaptıkları katkılar için teşekkür ediyoruz” dedi.

Borsa Başkanı Kaya Üzen “Sırasıyla ilk ziyaretimizi Sayın Rektörümüze gerçekleştirdik. Sayın Rektörümüz yaklaşık 7 aydır üniversitemizde rektör olarak görev yapıyor. Daha önceki dönemlerde de üniversitemize hem akademisyen hem de yönetici olarak önemli katkıları oldu. Üniversitemiz 1993 yılında kuruldu. Genç bir üniversite. Ancak bu 23 yılda oldukça iyi yol aldı. Alt yapı yatırımları, öğretim üye sayısı, öğrenci sayısı, yeni açılan fakülteler, proje ve bilimsel çalışmalarda üniversitemiz çok iyi bir noktaya geldi. Sayın rektörümüzün de yeni dönemde çok büyük katkılar yapacağını umuyoruz. Üniversitemizin bayrağını çok yüksek noktalara taşıyacağına inanıyoruz.
Borsa olarak ÇOMÜ TEKNOKENT yönetim kurulundayız. Kurucu ortağız. Üniversitemizin çalıştaylarında, projelerinde, araştırma çalışmalarında, tarım gıda ve hayvancılık çalışmalarında Borsamız her zaman üniversitemiz ile yakın temas halinde oldu. Sayın Rektörümüz adaylık döneminde de Borsamızı ziyaret etmişti. O ziyaret esnasında da projelerimizi, vizyonlarımızı ve düşüncelerimizi karşılıklı paylaşmıştık.
Sayın Rektörümüze yaptığı çalışmalar ve Borsamızla yakın çalışmaları için teşekkür ediyoruz. Kendilerini de Borsamıza davet ettik. Ortak projelerimizde ve çalışmalarımızda görmekten büyük bir onur ve mutluluk duyacağız.
Ziyaretlerimizin ikinci durağında Ziraat Fakültemizin Dekanı Prof. Dr. Mehmet Menteş’i ziyaret ettik. Sayın Dekanımız da yaklaşık dört ay önce bu görevi devraldı. Kendisine başarılar diliyoruz. Ziraat Fakültemiz ile Borsamız uzun yıllardan beri çok yakın, çok geniş kapsamlı çalışmalar yürütmektedir.
Burada hem Sayın Rektörümüzle hem de Sayın Dekanımızla üzerinde durduğumuz en önemli konu üniversitemizin özel sektör ile sanayi ile, iş hayatı ile işbirliği ve yakın çalışma içinde olmasıdır. Borsa olarak biz de bu çalışmaların içinde olmaktan, ortak olmaktan iş hayatı adına çok büyük mutluluk duyduk. Bu çalışmalarımızı ve projelerimizi yeni dönemde devam ettirmeyi planlamaktayız.
Ziyaretlerimizin en sonuncusunu ise geçtiğimiz Eylül ayı başında ilimize atanan Sayın Valimiz Hamza Erkal’a gerçekleştirdik. Sayın Valimiz yaklaşık iki aydır ilimizde ve hızlı bir başlangıç yaptı. Kamu kurumlarıyla, basın kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları ile tanışma ve bilgi alma toplantıları gerçekleştirdi.
Borsa olarak biz de Sayın Valimize çalışmalarımız, üye profilimiz, sektörlerimiz, yurt içi ve yurt dışı tanıtım çalışmalarımız, fuarlarımız, büyük yatırımlarımız, markalarımız ve ürünlerimiz hakkında bilgi sunduk. Kurumumuzu tanıttık. Kurumumuza davet ettik.
Borsa olarak biz her zaman Valiliğimizin çalışmalarında, organizasyonlarında en geniş katkıyı sunmaya çalıştık. Yine bu yakın işbirliği ve çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız”
dedi.

Ziyaretler hakkında son olarak Borsa Başkanı Kaya Üzen “Borsa olarak kamuda, özel sektörde ve sivil toplum kuruluşlarında yakın temas halinde olduğumuz kurumlarla sık sık görüşme ve toplantılar yapıyoruz. Bu ziyaretlerimiz hem hoş geldiniz ziyareti hem de karşılıklı değerlendirme toplantıları oldu.
Bu vesileyle hem Sayın Rektörümüze, hem Sayın Ziraat Fakültesi Dekanımıza ve hem de Sayın Valimiz Hamza Erkal’a başarı dileklerimizi ve saygılarımızı sunuyoruz. İlimize yapacakları ve yapmış oldukları katkılar ve çalışmalardan dolayı da teşekkür ediyoruz”
dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir