Çanakkale Ticaret Borsası’nın Travel Turkey Fuarı Hazırlıkları

Çanakkale Ticaret Borsası’nın Travel Turkey Fuarı Hazırlıkları
02 Aralık 2013

05-08 Aralık 2013 tarihleri arasında İzmir’de düzenlenecek olan Travel Turkey Turizm Fuarı’nın Onur Konuğu ili olan Çanakkale, fuar hazırlıklarını çok geniş kapsamlı olarak yürütüyor. 950 m2‘lik bir stand alanı ile Çanakkale’nin tüm turizm, tarım ve kültür değerlerinin tanıtılacağı fuarda Çanakkale Ticaret Borsası da gıda ve tarımsal ürünlerinin tanıtımını ve tadım faaliyetlerini ve catering hizmetlerini organize edecek. Bu çalışmalar kapsamında 29 Kasım 2013 günü Eceabat, Gelibolu, Lapseki, Biga, Çan ve Yenice ilçelerimizdeki belediye ve oda – borsalara ikinci etap bilgilendirme ziyareti yapan Çanakkale Ticaret Borsası yetkilileri belediye başkanlarına ve Oda-Borsalara Travel Turkey fuarı organizasyonu hakkında genel bilgi vererek fuara davet etti.

Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı S. Kaya Üzen, Meclis Başkanı Abdullah Deniz, Meclis Başkan yardımcısı İzzet Arıcı, Genel Sekreter Sevcan Elver, Borsa Fuar ve Organizasyon Sorumluları Gözde Kartal ve Erkal Ata’nın katıldığı program kapsamında ilk ziyaret Eceabat Belediyesi’ne yapılarak Belediye Başkan Yardımcısı Osman Töge ile görüşüldü.

Ziyaretin ikinci durağında Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret eden Borsa yetkilileri, burada Genel Sekreter Hüseyin Çakmak ile görüştüler. Fuarda Gelibolu’nun sunumlarını ve ürünlerini tanıtmak için görüşen borsa yetkilileri müteakiben Lapseki Belediye Başkanı Gani Mehmet Ekim ile fuar hazırlıklarını ve ikramları görüştüler.

Ziyaretin öğleden sonraki bölümünde ise Borsa yetkilileri Biga Ticaret Borsası Yönetim Kurulunu, Biga Ticaret ve Sanayi Odasını, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu ve Yenice Belediye Başkanı Veysel Acar’ı ziyaret etti.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen “Sayın Valimizin başkanlığında yapılan Travel Turkey Fuarı hazırlık toplantısında Borsamıza ilimizin tarım ve gıda ürünlerinin tanıtımı ve ikramların yapılması görevi verildi. Bu kapsamda bizler ilimizin peynirini, peynir helvasını, tahin helvasını, domatesini, salçasını, zeytin ve zeytinyağını, sebze ve meyvesini balını, reçellerini, sardalyasını, tanıtmak üzere hazırlıklarımızı yapıyoruz. İkramlarımızı ve tanıtımlarımızı en geniş ve en güzel biçimde yapacağız. Çanakkale’nin turizm değerleri yanında mutfağımızı, sağlıklı ürünlerimizi orada tanıtacağız. Çanakkale’nin Gastronomi Turizmi Potansiyelini, organik tarım potansiyelini, spor turizmi potansiyelini, tarihini, turizmini, kültürünü orada en iyi şekilde orada temsil edeceğiz. Misafirlerimize en güzel biçimde sunumlarımızı yapacağız. Bu amaçla belediyelerimizi, firmalarımızı, üyelerimizi ziyaret ediyoruz. Fotoğraflar alıyoruz. Katalog, broşür, CD, kitapçık, kartvizit ve tadım numunelerini topluyoruz. Catering hizmetlerimizi organize ediyoruz. Biga Köftemizi orada misafirlerimize ikram edeceğiz. Borsamız bütün bu ürünleri ve dokümanları toplayacak ve fuarda en güzel biçimde ziyaretçilerimize misafirlerimize ikram edeceğiz “dedi. Üzen ” Bu fuar ilimiz için önemli bir fırsat. Önemli bir potansiyel. Yerli ve yabancı tur firmalarına, işadamlarımıza, turizm yatırımcılarına, bölgede bulunan oda ve borsa yetkililerine ilimizin her türlü varlığını en güzel biçimde tanıtıp en güzel biçimde sunacağız” dedi.

Fuar tanıtımı için tüm ilçeleri ziyaret ettiklerini belirten Başkan Üzen “Bölgemizdeki tüm firmaların ürünlerini, markalarını, kataloglarını hiç ayırım gözetmeksizin orada tanıtacağız dağıtacağız” dedi. Belediye Başkanlarından ve üyelerinden bu konuda kendilerine destek olmalarını talep ettiklerini anlatan Başkan Üzen “İlçelerimizin turizm broşürlerini, tanıtım broşürlerini, posterlerini, fotoğraflarını, tanıtım materyallerini talep ettik. Hepsini Borsamızda toplayıp fuara götüreceğiz. Çanakkale çok geniş etkinlikleri ve büyük standı ile fuarda çok dikkat çekecektir. İnşallah bu fırsatı en iyi biçimde değerlendireceğiz. Fuarda ürünlerini tanıtmak isteyen üyelerimiz ve firmalarımız ürünlerini, numunelerini, katalog, broşür, CD ve kartvizitlerini Borsamıza iletsinler. Bizler de üyelerimize bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız. Üyelerimizin bütün ürünleri fuarda en güzel biçimde en geniş biçimde tanıtılacak ve değerlendirilecektir. Elbirliği ile hep beraber ilimizi, ürünlerimizi ve firmalarımızı orada tanıtacağız ve temsil edeceğiz. Ziyaret ettiğimiz ve görüştüğümüz Başkanlarımız sağ olsunlar bizlere çok olumlu yaklaştılar. Katkı ve destek vereceklerini ifade ettiler. Hangi ürünleri ve ne tür posterleri göndermek istediklerini ifade ettiler. Fuarda ilçeleri adına hangi ürünlerin tanıtılmasını istediklerini ifade ettiler.” dedi.

Başkan Kaya Üzen son olarak “Travel Turkey Fuarı ilimiz için önemli bir fırsat. Önemli bir imkan. Emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Bizler fuarın verimli olması ve ilimize en büyük katkıyı sağlaması için tüm oda ve borsaları davet ettik. Başta Valiliğimiz olmak üzere destek veren üyelerimize, kurumlarımıza, firmalarımıza, belediyelerimize çok teşekkür ediyorum. Fuarın ilimiz için verimli ve başarılı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah Deniz de “Ziyaretlerin Borsamız ve ilimiz için önemli bir adım olduğunu, birlik ve beraberliğin vurgulandığını ve Travel Turkey Fuarında ilimizin hem en güzel biçimde tanıtılmasını hem de en üst düzeyde temsil edilmesini önemsediklerini” ifade ederek “Fuarın ilimiz ve üyelerimiz için başarılı olmasını diliyorum” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir