Çanakkale Troia Film Festivali 2011 Yılına Ertelendi

Çanakkale Troia Film Festivali 2011 Yılına Ertelendi
04 Eylül 2010

Çanakkale Troia Film Festivali yönetim kurulu tarafından yapılan açıklamada, daha önce 15-19 Eylül 2010 tarihlerinde yapılması düşünülen festivalin yeni tarihinin, 4-9 Haziran 2011 olarak değiştirildiği bildirildi.

Açıklamada, 7 aylık yoğun çalışma periyodunda, Çanakkale’nin kimliğine uygun, saygın ve temeli sağlam bir film festivali oluşturmak amacıyla sektörün tüm kurumlarıyla sağlam diyaloglar geliştirildiği belirtilerek, şu bilgilere yer verildi:

15 – 19 Eylül 2010 tarihinde yapılması düşünülen festivalimizin, 7 aylık yoğun çalışma periyodunda dünyaca tanınan Çanakkale kimliğine uygun, saygın ve temeli sağlam bir film festivali oluşturmak amacı ile sektörün tüm kurumları ile geliştirdiğimiz sağlam diyalog ve çalışmalar, sektör duayenlerinin olumlu yönlendirmeleri sonucunda festival yönetimi olarak geldiğimiz nokta ve alınmış kararları bilginize sunuyoruz.

Türkiye?nin ve sinema sektörünün hızla değişen trendleri doğrultusunda;
09 – 11 2010 Eylül Ramazan Bayramı Tatili
12 Eylül 2010 Referandum
20 – 26 Eylül 2010 Adana Altın Koza Film
09 – 14 Ekim 2010 Antalya Altın Portakal Film Festivali

Belirlenmiş festival tarihimizin Altın Koza Film Festivali’nden önce olmasına rağmen, Türkiye?nin en önemli film festivallerinden olan Adana Altın Koza Film Festivali?nin geç ilân edilmiş tarihi, Ardından Altın Portakal Film Festivali?nin gelmesi, köklü festivallere olan saygımız ve dayanışma ruhu içinde festivalimizi bu sıkışık periyottan çıkarmak kararı aldık.

Yeni logosu ile yeni yönetim kurulu, sinema sektörünün duayen isimleri ile yenilenen yönetmenliği, daha oturmuş, daha görkemli bir festival, yeni sezon filmleri, kısa filmler, belgesel filmlerin yarışacağı, Türk ve yabancı konukların yoğun katılımı ile anılan Uluslararası festival markası olması hedeflenen Uluslararası Çanakkale Troia Film Festivali’ni,

04 – 09 Haziran 2011 periyodu festival takvimi içine aldığımızı bildiririz.

Eylül ayında yapılacak basın toplantısı ile yeni Yönetim Kurulu, Yeni Yönetmeliği, destekçi Sponsorlarını tüm sektöre duyuracağımızı bildiririz.

Başta bize büyük destek veren T. C. Başbakanlık, T. C. Turizm ve Kültür Bakanlığı, Telif Hakları Genel Müdürlüğü, Çanakkale Valiliği ve Kamu yöneticileri, Kamu Kurumları, Sponsorlarımız olmak üzere, sektörden destek veren, yön gösteren duayenlere, meslek birliklerine, filmlerini yarışmacı olarak gönderen yapımcı ve yönetmenlere sonsuz teşekkür ederiz.

ULUSLARARASI ÇANAKKALE TROIA FİLM FESTİVALİ’NDE buluşmak üzere;

Saygılarımızla.

ÇANAKKALE TROIA FİLM FESTİVALİ YÖNETİM KURULU

Yorumlar...
  • hulya
    01/01/2011 11:26

    Bu festıvale katılım ne zamandır. Kısa fılmler ıcın konular var mı? Bunun bılgısını tarafıma bıldırmenızı rıca ederız.

  • Kenan
    06/09/2010 21:09

    Ertelenmesi çok iyi oldu... Eğer yapılsaydı şantiye gibi olan köy görünümlü şehrimiz iyice rezil olurdu...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir