Çanakkale Ülkü Ocakları’ndan 2013-2014 Eğitim ve Öğretim Yılında 3 Proje

Çanakkale Ülkü Ocakları’ndan 2013-2014 Eğitim ve Öğretim Yılında 3 Proje
09 Eylül 2013

Çanakkale Ülkü Ocakları tarafından yapılan açıklamada 2013 – 2014 Eğitim ve Öğretim yılı için hazırlanan üç proje hakkında bilgilendirilmede bulunuldu.

Ülkü Ocakları’nın geleceğin aydın gençlerini yetiştirmeyi kendisine ülkü edindiği ve eğitim, sosyal ve kültürel alanlarda projeler ürettiği belirtilen açıklamada Ruhi Kılıçkıran Bursu, Ülkü Evleri ile Liderlik Okulu projeleri hakkında şu bilgilere yer verildi:

1- Ruhi Kılıçkıran Bursu Projesi
Adını ülkücü şehit Ruhi Kılıçkıran’dan alan proje, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanlığı öncülüğünde geliştiridi. Proje kapsamında; kentimizde yaşayıp üniversite kazanan vatan ve bayrak sevdalısı kardeşlerimize yol masraflarının tedariki ve (imkanlar dahilinde) maddi açıdan sıkıntı yaşayan kardeşlerimize burs tedariğini içeriyor.

2- Ülkü Evleri Projesi
Kentimizde eğitimlerini sürdüren ve eğitim için kentimize yeni gelen kardeşlerimizi ?Ülkü Evleri? çatısında buluşturmayı hedefleyen proje kapsamında, Ülkü Evleri’nin genel ihtiyaçları ve kiraları ocağımız tarafından karşılanacaktır.

3- Liderlik Okulu Projesi
Geleceğin aydın gençlerini yetiştirmeyi ülkü edinen Ülkü Ocaklarımız tarafından geliştirine Liderlik Projesi kapsamında, Eğitim Birimi’miz tarafından belirlenen konular alanında uzman, toplum tarafından kabul görmüş şahsiyetler tarafından Liderlik Okulu’muzun talebelerine seminer/konferans şeklinde aktarılacak. Yıl sonunda ise görkemli bir belge töreni düzenlenecektir.

Bu projelerin dışında Eğitim Seminerleri, Sosyal Sorumluluk Projeleri, Sosyal ve Kültürel Faaliyetlerin de düzenleneceği belirtilen açıklamada Çanakkale Ülkü Ocakları’nın Deniz Zaferi’nin 100’ncü yılı ile ilgili büyük bir proje hazırlığında da olduğu ifade edildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir