Çanakkale Uluslararası Tenis Kortuna Kavuşuyor

07 Eylül 2009

Çanakkale?de 18 Mart stadyumunun yan kesiminde bulunan eski atış poligonunun bulunduğu bölgede yapımına başlanan uluslararası boyutlardaki 3 tenis kortu tamamlanma aşamasına geldi.

Çanakkale Gençlik Spor İl Müdürü Doğan Anşin, atış poligonunun bulunduğu bölgede yapımına başlanan 3 ayrı tenis kortunun bir haftaya kadar tamamlanacağını belirterek, ?Yan yana yapılan 40×20 ebadındaki 3 tenis kortumuzda boya ve macun çekimi çalışmaları sürüyor. 1 hafta içinde kortların tel örgüleri, kaplamaları ve satıh iki kat boyası ile cilası tamamlanacak. Önümüzdeki hafta içinde de tenis kortlarımız hizmete hazır hale gelecek? dedi.

Doğan Anşin, tenis kortlarının özellikle 3 tanesinin yan yana yapıldığını belirterek, ?Uluslararası müsabakaların oynanabilmesi için 3 tenis kortunun bu şekilde yapılmasını gerekiyordu. Bizimde yerimiz müsait olduğu için tenis kortları bu şekilde yaptık. Normal şartlarda bir tenis kortunun maliyeti 90 bin TL?ye bulabiliyor. Biz ise 3 tenis kortunu çok düşük fiyatla 108 bin TL?ye yaptık. Burada 25 Nisan Anzak törenleri sırasında Avustralya ve Yeni Zelandalılarla Türklerin katılımı sonucu uluslararası bir organizasyona ev sahipliği yapmak istiyoruz. Bu konuda da ilgili yerlerle görüşmelerimiz sürüyor. 3 tenis kortumuzun dışında yüzme havuzu, gençlik merkezi gibi 5 yeni tesisimizi Ekim ayında gerçekleştireceğimiz resmi törenle hizmete açmayı planlıyoruz? dedi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir