Çanakkale Vali Eski Yardımcısı Ali Partal’a Yeni Zelanda Liyakat Nişanı

24 Nisan 2012

Çanakkale Vali eski Yardımcısı Ali Partal için 23 Nisan 2012 Pazartesi günü Çanakkale Kolin Hotel’de Yeni Zelanda Liyakat Nişanı töreni düzenlendi.

Törene Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Çanakkale Milletvekili Ali Sarıbaş, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Özdemir’in yanı sıra Yeni Zelanda idari ve askeri erkanı ile birlikte Çanakkale’nin ileri gelenleri katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Yeni Zelanda Büyükelçisi Taha Macpherson görev yaptığı dönem içerisinde Yeni Zelanda ? Türkiye ilişkilerinin gelişiminde önemli katkıları bulunması dolayısıyla Ali Partal’a teşekkür etti.

Büyükelçinin ardından Yeni Zelanda Gazi İşleri Bakanı Nathan Guy kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında Liyakat Nişanı’nın Krallık ve Yeni Zelanda’ya övgüye değer hizmetlerde bulunmuş yahut itibar, yetenek, katkı veya farklı meziyetleriyle öne çıkmış kişilere takdim edildiğini vurguladı. Ali Partal’ın yaptığı hizmetler dolaysıyla Yeni Zelanda’da çok takdir edildiğini de belirten Guy, bu nişanı kendisine sunmaktan mutluluk duyduklarını sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından Yeni Zelanda Gazi İşleri Bakanı Nathan Guy Ali Partal’a Yeni Zelanda Liyakat Nişanını takdim etti. Tören kokteyl ile devam etti.

[Kaynak: comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir