Çanakkale Valiliği İki Turistik Tesisi Kiraya Verecek!

12 Şubat 2010

Çanakkale’de, İl Özel İdaresine ait deniz cepheli toplam 180 yatak kapasiteli 2 turistik tesis, 25 yıllığına kiraya verilmek üzere ihaleye çıkarıldı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, İl Özel İdaresinin mülkü olan Çanakkale merkez Güzelyalı köyünde 3470 parselde kayıtlı, 7365 metrekare yüz ölçümü taşınmaz üzerinde bulunan tesislerin, turizme yönelik hizmetlerde kullanılmak üzere 25 yıl süre ile kiraya verilmek üzere ihaleye çıkarıldığı duyuruldu.

İhalenin 16 Mart Salı günü saat 16.00 da İl Encümeni huzurunda yapılacağı belirtildi.

Açıklamada, Çanakkale’nin en önemli mesire yerlerinden biri olan Güzelyalı köyünde bulunan yüzme havuzlu, Çanakkale Boğazı’na nazır 90 yatak kapasiteli tesisin ihalesine yatırımcıların katılımlarının beklendiği kaydedildi.

KADIRGA KOYU’NDAKİ TESİS

Valilik, yine mülkiyeti İl Özel İdaresine ait, Ayvacık ilçesine bağlı Behramkale köyü sınırları içinde yerli ve yabancı turistlerin gözdesi durumundaki Kadırga Koyu’nda bulunan 1347 parselde kayıtlı, 4440 metrekare yüz ölçümlü, 90 yatak kapasiteli yüzme havuzlu, Ege Denizi’ne nazır turistik tesisin de turizme yönelik hizmetlerde kullanılmak üzere 25 yıl süre ile kiraya verilmek üzere ihaleye çıkarıldığını bildirdi.

İhalelere ait dosyanın mesai saatleri içerisinde Emlak ve İstimlak Müdürlüğünden temin edilebileceği, aynı zamanda “www.canakkaleozelidare.gov.tr” adresinden de erişilebileceği ifade edildi.

[Kaynak: Emlak Kulisi]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir