Çanakkale Valiliği ile Emniyet Müdürlüğü de “Let’s Do It Akdeniz!” Dediler

12 Mayıs 2014

Kıyıları üç kıtaya yayılan Akdeniz etrafındaki 22 ülkede örgütlenen Let’s Do It Akdeniz! (Haydi yapalım AKDENİZ) grubu üyeleri, Cumartesi günü saat 10.00’da 22 ülkede hem kıyı, hem Sualtı temizliği yaptı. Uluslararası çevre hareketi, 10 Mayıs 2014 günü 22 ülkede kıyıları bulunan üç kıtanın, Türkiye’de de Edirne’den Hatay’a kadar 10 ilde deniz temizliği çalışması başlatıldı.

Çanakkale Merkez ve Biga’da gerçekleştiren Sualtı ve Kıyı Temizliği hakkında bilgi veren Let’s Do It Akdeniz! Çanakkale İl Sorumlusu H. Kunter Güleç şunları kaydetti:

“Bugün Akdeniz’e kıyısı olan 22 ülke ile beraber ortaklaşa aynı saatte başlayan Sualtı ve Kıyı Temizliğine Çanakkale Merkez ve Biga ilçesinin Karabiga Sahillerini temizlemeye başladık. Ülkemizde Edirne, Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Aydın, Muğla, Antalya, Mersin, Adana ve Hatay da yaşayan her yaştan gönüllüler bizimle birlikte oldu. Projemiz 5 yıllık bir süreçtir. Bu yıl ilkini gerçekleştiriyoruz. Amacımız insanlarda temizlik anlamında farkındalık yaratmaktı ve sadece bugün çöp toplamadık. Belirli noktalarda çocukların yüzleri boyandı, balonlar dağıtıldı ve çevre temizliği hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Projemizi Sosyal Medyadan da inceleyebilirsiniz. Hashtaglarımız #akdenizaşkım #akdenizölüyor @LDITAkdeniz Çanakkale ekibi olarak sloganımız ise TÜKETTİĞİMİZ ÜRÜNLER GELECEĞİMİZİ TÜKETMESİN!
Çanakkale Merkezde Sualtı Grup Amirliğinden 4 Dalgıç 1 saat 30 dakika dalış gerçekleştirerek 30 çöp poşeti çöp çıkardı. Karabiga sahillerinde ise 20 gönüllünün 8 saatlik temizliği sonucu 100 çöp poşeti çöp toplandı. Gönüllüler Hava şartları yağmurlu olmasına rağmen canla başla çalıştılar.
Projeye desteklerinden dolayı öncelikle Sayın Çanakkale Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ ve Emniyet Müdürünün destekleri sonucu Sualtı Temizliğinde yardımcı olan Sualtı Grup Amirliği Dalış Ekibine, Biga Kaymakamına ve Karabiga Belediye Başkanın sahilde toplanan çöplerin toplanmasında destek olduklarından dolayı teşekkür ederim. Projede Gönüllü olanları tek tek sayarak onlara da teşekkür etmek istiyorum”

Projede yer alan Gönüllüler ise şöyle; Sibel Altun, Neslihan Karakaplan, Reyhan Kutanoğlu, Sena Hemşin, Melek Koç, Gizem Anıl, Elif Çetiner, Serhat Dirik, Fuat Kömürcü, Ezgi Erim, Öznur Tutkun, Meltem Çiftçi, Semiha Öztürk, Burcu Ataman.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir