Çanakkale Valiliği’ne Seyhan Kaymakamı Ahmet Çınar Atandı

Çanakkale Valiliği’ne Seyhan Kaymakamı Ahmet Çınar Atandı
09 Mayıs 2013

Çanakkale’de iki yılı aşkın süredir görev yapan Vali Güngör Azim Tuna Valiler kararnamesiyle Eskişehir Valisi olurken Çanakkale Valiliği görevine ise Adana ili Seyhan ilçesi Kaymakamı Ahmet Çınar atandı.

Valiler kararnamesi 09 Mayıs 2013 tarihli ve 28642 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlülüğe girdi. Buna göre iki yılı aşkın süredir Çanakkale’de görev yapan Vali Güngör Azim Tuna Eskişehir’e atanırken, Çanakkale Valiliği görevine Adana ili Seyhan ilçesi Kaymakamı Ahmet Çınar atandı.

Ahmet Çınar Kimdir?
1966 yılında Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde doğan Ahmet Çınar, 1983 yılında Kahramanmaraş Endüstri Meslek Lisesi ve 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 1990 yılında 79. dönem Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. İbradi/Antalya, Dargeçit/Mardin, Sultandağı/Afyon, ve Silvan/Diyarbakır Kaymakamlığı ile Siirt, Amasya, Bilecik Vali Yardımcılığı ve İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği görevlerinde bulundu. 2012 yılı Ağustos ayından itibaren Adana İli Seyhan İlçesinde Kaymakamlık görevini sürdüren Çınar 09 Mayıs 2013 tarihli ve 28642 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Valiler kararnamesi ile Çanakkale Valiliği’ne atandı. Ahmet Çınar evli ve 2 çocuk babası. Dağlar Yüreğimdir, Her şeyi Yazamadım ve Surhay ismiyle yayınlanan 3 kitabı bulunuyor.

[Görsel Kaynak: haberimport.com]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir