Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Gelibolu’daydı

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Gelibolu’daydı
12 Nisan 2011

Çanakkale’ye yeni atanan Vali Güngör Azim Tuna, Gelibolu ilçesini ziyaret etti.

Gelibolu’ya Lapseki üzerinden gelen ve kendisini iskelede karşılayan Gelibolu Kaymakamı Namık Kemal Nazlı ile Gelibolu Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis eskortu eşliğinde Kaymakamlığa giden Vali Tuna’yı burada daire müdürleri ve memurlar karşıladı. Kaymakam Nazlı tarafından ilçe ve yapılan hizmetler hakkında brifingin verilmesinin ardından Vali Tuna Kaymakamlık şeref defterini imzaladı.

Ziyarette basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Güngör Azim Tuna, Çanakkale’ye atandıktan sonra nezaket ziyaretlerine başladığını belirterek, ?Birçok ilçemizi gezdim. Gelibolu’yu da görelim dedik. Gelibolu’ya Lapseki üzerinden gelmek istedim. Gelibolu’yu görmemiştim, ama biliyordum. Tarihimizde çok önemli bir yeri olan güzel bir ilçemiz. Burada ecdadımızdan kalan büyük bir birikim var. O nedenle de Kaymakamlığımızı, belediyeyi ve Kolordumuzu ziyaret etmek istedim. Bu kısa bir nezaket ziyaretidir. Bir dahaki gelişimde bu ilçeyi daha geniş gezmek istiyorum” dedi.

Çanakkale Valisi Tuna, kaymakamlıktaki ziyaretinden sonra, Gelibolu Belediyesini ziyaret ederek Başkan Mustafa Özacar ile bir süre görüştükten sonra 2. Kolordu Komutanlığı?nı da ziyaret etti. Vali Tuna, burada Kolordu Komutanı Korgeneral Raif Akbaş ile bir süre görüştükten sonra ilçeden ayrıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir