Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, İÇDAŞ Tesislerini İnceledi

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, İÇDAŞ Tesislerini İnceledi
15 Nisan 2011

Bir ay önce göreve başlayan Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Biga ilçesine bağlı Karabiga beldesinde bulunan İÇDAŞ tesislerini inceledi.

Vali Azim Tuna, İlçe Kaymakamı Fatih Genel ve beraberindeki heyetle 14 Nisan 2011 Perşembe günü Biga İlçesinde bulunan İÇDAŞ entegre tesislerini ve Bekirli – Kemer çevresinde yapımı sürmekte olan 2×600 MWA termik santral yatırımını incelediler. Tesisler girişinde İçdaş Genel Müdürü ve Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin tarafından karşılanan Vali Güngör Azim Tuna’ya tesisler hakkında görsel tanıtım sunumu yapılması ve Bülend Engin tarafından bilgi verilmesinin ardından İÇDAŞ tesisleri gezildi.

Çelikhane, Haddane, Oksijen, Liman, Tersane, Kireç ve Şalt tesislerini yakından inceleyen Vali Tuna; İÇDAŞ entegre tesislerinin Çanakkale ve ülke ekonomisine katkısının övgüye değer olduğunu ifade etti.

Entegre demir – çelik tesisleri ziyareti ardından Biga Kaymakamı Fatih Genel ve daire amirlerinden oluşan heyetle ile birlikte Bekirli Termik Santral yatırım sahasına hareket eden Vali Tuna’ya, Bülend Engin tarafından santral teknolojisi, yatırım maliyet ve termin planı hakkında bilgi verildi.

İÇDAŞ yatırımlarını yerinde görmekten büyük mutluluk duyduğunu belirten Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna: “Çanakkale’nin ve ülkemizin gelişimi için taş üstüne taş koyan herkesin yanında ve hizmetinde olmayı görev biliyoruz” dedi.

Ziyaretlerin ardından Vali Tuna ve beraberindeki heyet Karabiga?ya hareket ettiler.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir