Çanakkale Verimliliği Arttırma Projesi Başlıyor

Çanakkale Verimliliği Arttırma Projesi Başlıyor
22 Aralık 2009

“Çanakkale Verimliliği Artırma Projesi” Tanıtım ve Protokol İmza Töreni 23 Aralık 2009 Çarşamba günü saat 14.00?da ‘Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda yapılacak.

Çanakkale Valisi, Belediye Başkanı, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri ile MPM Yöneticilerinin katılacağı törende Verimliliği Artırma Projesi protokolü imzalanacak.

Tüm Hizmetler Ücretsiz Verilecek

Çanakkale?de tüm kesimlere ulaşacak olan MPM, verimliliği artırmaya yönelik ölçme ve değerlendirme, araştırma, danışmanlık, eğitim, tanıtım ve yayın çalışmalarını gerçekleştirecek. İllin potansiyeli ve ilden gelecek taleplere göre 6 aydan 1 yıla kadar sürecek olan projede; Çanakkale’de verimlilik sorunları araştırılarak, bu sorunların giderilmesi için öneriler sunulacak.

Verimliliği Artırma Projesi (VAP) kapsamında verdiği hizmetler için ücret talep etmeyen Milli Prodüktivite Merkezi, Çanakkale?deki KOBİ?ler başta olmak üzere sanayinin verimliliğinin artmasına önemli katkılar sağlayacak. Proje kapsamında Çanakkale geneline olduğu gibi, belirli sektör ya da ürünleri de içeren araştırma projeleri gerçekleştirecek olan MPM, projeleriyle ilin gelecek planlarına ışık tutacak.

Projede 100?e Yakın Uzman Görev Alacak

Verimlilik sorunlarının teşhisi, SWOT analizi, iş düzenleme ve iş ölçümü, maliyet muhasebesi, toplam kalite yönetimi, e-iş, e-ticaret, e-kurum, gibi geniş bir danışmanlık hizmet yelpazesine sahip olan MPM, kadrosundaki 100?e yakın tecrübeli uzmanını Çanakkale?de seferber edecek.

İş yaşamında gerilim ve stres, öğretmenlere verimlilik kültürü, kişilerarası iletişim ve çatışma, zaman yönetimi gibi 40 ayrı konferans konusuyla ilde sanayicisinden kamu çalışanına, öğretmeninden öğrencisine, akademisyeninden askerine kadar tüm sosyal kesimlere ulaşacak.

Milli Prodüktivite Merkezi, Çanakkale?de verimlilik yönetimi, insan kaynakları, sistem geliştirme, üretim yönetimi, maliyet muhasebesi, tüketici hakları ve tüketicinin korunması gibi 93 ayrı konuda eğitim sunarken, engellilerin istihdama katılabilmeleri için projeler gerçekleştirecek.

[Kaynak: MPM]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir