Çanakkale Yayın Kulesi Yarışmasında 1. Olan Proje Hayata Geçiyor

Çanakkale Yayın Kulesi Yarışmasında 1. Olan Proje Hayata Geçiyor
12 Nisan 2014

Çanakkale Merkeze bağlı Kalabaklı Köyü sınırları içinde kalan, 311 rakımlı Radar tepesi olarak bilinen bölgeye yapılması planlanan ‘Çanakkale Karasal-Sayısal Yayın Kulesi Uluslararası Ön Seçimli Mimari Proje Yarışması’nda 1. ödül sahibi olan Powerhouse Company ve IND [Inter.National.Design]’nin tasarımı uygulamaya geçiyor. Projeye ilişkin sözleşmenin Çanakkale İl Özel İdaresi ile proje ekibi arasında 9 Nisan’da imzalandığı belirtildi.

Arkitera.com’dan Derya Gürsel’in haberine göre yarışmada 1. Ödül sahibi tasarım için Çanakkale İl Özel İdaresi ile proje ekibi el sıkıştı. Proje müelliflerinden Arman Akdoğan ise sürece ilişkin merak edilenleri Arkitera.com için yanıtladı:

– Sözleşme imzalandı mı?
– Evet sözleşme 9 Nisan’da İl Özel İdare ile onaylarıyla imzalandı.

– Detaylı projelendirme ne zaman bitecek?
– Projelendirme eğer herşey yolunda giderse yaklaşık 6 ay sürecek, oldukça kısa bir zaman. Kasım ayı sonunda planlanan ihale sürecine başlanması.

– İnşaat başlangıç tarihi vs gibi konularda bizi bilgilendirebilirseniz seviniriz.
– Proje süreci ardından 2-3 ay gibi inşaattın ihale süreci başlayacak. Aralık 2014 gibi bu süreç tamamlanır. 2015 yılında ise 1 seneyi kapsayan 2016 Ocak’a kadar inşaasının uygulama süreci olarak planlanıyor.

[Kaynak: arkitera.com]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir