Çanakkale Yeni Osnabrück Kültür Elçisini Arıyor

14 Mart 2013

Çanakkale, kendisini Almanya’daki kardeş kenti Osnabrück’te temsil edecek kültür elçisini arıyor.

Çanakkale Belediyesi’nin resmi internet sitesinde yer verilen ilanda, “Çanakkale Belediyesi’nin Kardeş Kenti Osnabrück’te (Almanya) 1 yıl boyunca kent elçisi görevini üstlenecek Bay ve Bayanlar aranmaktadır” şeklinde duyuruda bulunuldu. Elçilik görevi için gerekli koşullar ise, 18-25 yaşları arasında en az lise mezunu, iyi derecede Almanca konuşma-yazma ve tercihen ikinci dil olarak İngilizce bilmesi şartı arandığı bildirildi.

01.10.2013 ? 01.10.2014 tarihleri arasında Osnabrück elçiliği görevini üstlenecek kişinin yapacağı görevler ise şöyle sıralandı; “İki kent arasındaki sosyal, kültürel, ticari faaliyetlerin gelişimini sağlayacak sivil toplum kuruluşlarının ve kurumların iletişimlerini sağlamak, programlarının organizasyonunu yapmak (Öğrenci ve dernek gezilerini organize etmek, gelecek olan misafir ve delegasyonlar ile ilgilenmek), resmi ziyaretlerde tercümanlık yapmak, gelen veya giden yazıları çevirmek, şehir gezilerine rehberlik yapmak (Çanakkale’den bir grup Osnabrück’e geldiğinde onlara eşlik edip, şehri tanıtmak gibi), olası yapılacak fuarlara katılmak, destek olmak vb. Çanakkale’nin tarihi, kültürel, sosyal yapısını tanıyor olması ve elçilik sürecinden sonra birikimlerini Çanakkale’ye aktarabilmesi.”

İlgilenenlerin, başvurusunu 17 Haziran 2013 tarihine kadar, Çanakkale Belediye Başkanlığı Kardeş Kent Bürosu’na (0286 212 80 15) yapılması gerektiği ifade edildi. Ayrıca, elçi olarak seçilecek kişinin yurt dışı tecrübesi edinmesinin yanında iki kent arasında en iyi iletişimi sağlayabilmesi hedeflenirken kent elçisine maaş, lojman ve işlerini yürütebileceği bir ofis temin edileceği duyuruldu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir