“Çanakkale: Yolun Sonu” Filminin Teaser’ı Yayınlandı

18 Ocak 2013

Kemal Uzun’un yönettiği “Çanakkale: Yolun Sonu”, Çanakkale zaferinin yıldönümü olan 18 Mart haftasında 25 ülkede birden vizyona girecek.

Gürkan Uygun, Stephen Chance, Ben Warwick, Umut Kurt, Berrak Tüzünataç ve Mahir Günşıray’ın başrollerini paylaştığı “Çanakkale: Yolun Sonu”, savaşı bir askerin gözünden tüm gerçekliğiyle beyazperdeye aktaracak. Başta Almanya, İngiltere, Fransa, Belçika, Hollanda, İsviçre ve Azerbaycan olmak üzere 25 ülkede gösterilecek olan film, Mehmet Turgut imzalı afiş çalışmalarıyla da dikkat çekti.

“Çanakkale: Yolun Sonu” Filminin Konusu

Takvimler Nisan 1915’i gösterdiğinde I. Dünya Savaşı’nın en çetin cephelerinden biri olan Çanakkale’de işgalci güçler aylardır sürdürdükleri kuşatmadan aylardır hiçbir şey elde edememiş haldedirler. Anzak güçleri daha sonra kendi isimleriyle anılacak olan Anzak Koyu’nda mağlup edilmişlerdir.

İçinde isimsiz kahramanlar Muhsin ve Hasan kardeşlerin de yer aldığı Hilal-i Ahmer cemiyetine mensup destek birliği zorlu bir yol sonrası cepheye ulaşır. Ne var ki siperlere girdikleri anda savaşın tahmin edemedikleri sert ve acımasız yüzüyle karşılaşırlar. Muhsin oldukça keskin bir nişancıdır ama her gün ölümle buruna burunadırlar. Yüzbaşı İbrahim Adil, Muhsin’i keskin nişancı olarak görevlendirmiştir ve yüzbaşıdan istediği tek şey kardeşi Hasan’ın cephe gerisinde görevlendirilmesidir. Muhsin bir başka keskin nişancı olan Şeref ile beraber en ön saflardaki düşman askerlerini avlarken keskin hüneri ve Ancak’ları tek tek indirmesi de tüm koya adının duyulmasına neden olacaktır. Fakat Anzak kuvvetlerinin başındaki İngiliz Binbaşı Steward’ın bu namlı Türk askerine karşı manevrası da gecikmeyecektir…

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir