Çanakkale’de 1 Mayıs Kutlamaları

01 Mayıs 2012

Bütün Türkiye genelinde olduğu gibi Çanakkale’de de 1 Mayıs coşku içinde kutlandı. Kutlamalar sırasında işten çıkarıldıklarını iddia eden 2 kadının ayaklarına siyah kurdele bağlayıp yaklaşık 1 kilometre boyunca çıplak ayakla kortejin önünde yürümesi dikkat çekti.

Çanakkale’deki 1 Mayıs kutlamalarını katılanlar öğle saatlerinde Salı Pazarı bölgesinde toplanmaya başladı. Çok sayıda emniyet biriminin de önlem aldığı bölgede yürüyüşe katılacakların tek tek üzerleri arandı. Ellerindeki pankartlarla dövizleri de inceleyen emniyet birimleri alana sokulması yasak pankartları içeriye almadı. Saat 12.30 sıralarında Salı Pazarı bölgesinden yürüyüşe başlayan katılımcılar İnönü Caddesi boyunca sloganlar atarak yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta bulunan Cumhuriyet meydanına ulaştı. Burada da sıkı bir aramadan geçerek alana alınan katılımcılar yapılan konuşmaların ardından müzik eşliğinde eğlenip halay çekti.

Bu arada, yürüyüşe katılan kortejde en fazla ilgiyi ise işten çıkarıldığı iddia edilen 2 kadının ayaklarına siyah kurdele bağlayıp çıplak ayakla yürümesi çekti. Yaklaşık 1 kilometre boyunca çıplak ayaklarındaki siyah kurdele ile yürüyen 2 kadına katılımcılar da destek verdi. Yürüyüşte elinde terazi, ekmek ve simit ile katılan bir gösterici ise dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

İHA

İlgili Haber:
Çanakkale’de 1 Mayıs Konuşma Kriziyle Gerildi

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir