Çanakkale’de 100 TL’lik Ev Kuyruğu

25 Mart 2009

TOKİ?nin Çanakkale merkeze bağlı Kepez beldesinde yapacağı 240 ay vadeli aylık 100 TL’lik konutlara başvuru yapmak isteyen yüzlerce kişi sabah saatlerinden itibaren Köy Hizmetleri Müdürlüğü binası önüne akın edince uzun kuyrukların oluşmasına sebep oldu.

Sabah erken saatlerinden itibaren Atatürk caddesi üzerinde bulunan eski Köy Hizmetleri Müdürlüğü önünde toplanan vatandaşlar, TOKİ tarafından yaptırılacak 448 konut için sıraya girdi. İstenen evrakları tamamladıktan sonra ön kayıt için uzun süre sırada bekleyen vatandaşlar 45 metrekare büyüklüğündeki 1 oda, 1 salon olan evlere sahip olabilmek için adeta birbirleriyle yarıştı. Peşinatsız 240 ay vadeli olan 100 TL’lik konutlarla ilgili başvuru formlarını doldurmaya çalışan vatandaşlardan okuma yazma bilmeyenlere ise kuyrukta bulunan diğer kişiler yardım etti. TOKİ tarafından başlatılan uygulamanın kendilerini sevindirdiğini belirten vatandaşlar, ?Bizim ekonomik durumumuz iyi değil. Sosyal güvencemiz de yok. 1+1 evler bizim için çok iyi olacak. İnşallah kurada ismimiz çıkar ve ev sahibi oluruz” dedi.

Çanakkale?de merkeze bağlı Kepez beldesinde yapılacak 45 metrekarelik 1+1 evlere müracaatların 24 Nisan tarihine kadar yapılabileceği belirtilirken, kura çekilişinin ise 13 Haziran 2009 tarihinde gerçekleştirileceği açıklandı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir