Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çanakkale’de 19 Mayıs Törenlerine Vatandaşlar İlgi Göstermedi

Çanakkale’de 19 Mayıs Törenlerine Vatandaşlar İlgi Göstermedi

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Çanakkale’de kutlanırken, vatandaşların törenlere yeterli ilgiyi göstermemesi sebebiyle tribünlerin büyük kısmı boş kaldı.

Vali, Belediye Başkanı ve Boğaz Komutanı boş tribünleri selamlamak zorunda kalırken, serin hava sebebiyle zor anlar yaşayan öğrenciler üşümemek için birbirlerine sarılmak zorunda kaldı.

Sabah Cumhuriyet meydanında Atatürk Anıtına çelenklerin konulması ile başlayan törenler daha sonra 18 Mart Stadyumunda devam etti. 18 Mart Stadyumu’ndaki törenler, Vali Güngör Azim Tuna, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Ercüment Tatlıoğlu ile Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın halkın ve gençlerin bayramını kutlamasıyla başladı.

Vatandaşların ilgi göstermediği kutlamalarda boş tribünleri selamlamak zorunda kalan protokol mensupları ilginç görüntülerin yaşanmasına de sebep oldu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı ve Gençlik Spor İl Müdürü Doğan Anşin günün anlam ve önemi ile ilgili bir konuşma yaptı. Yapılan konuşmaların ardından öğrenciler şiirler okudu. Resmi geçit sonrasında öğrencilerin hazırladıkları gösteriler beğeniyle izlendi.

Bu yılki kutlamalarda seyircilerin bulunduğu tribünlerin yanı sıra protokol tribünlerinin de boş kalması tepkiye sebep oldu.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir