Çanakkale’de 2011 – 2012 Adli Yılı Açılışı Yapıldı

Çanakkale’de 2011 – 2012 Adli Yılı Açılışı Yapıldı
06 Eylül 2011

Çanakkale’de 2011-2012 adli yıl açılış töreni Cumhuriyet meydanında Atatürk Anıtına çelenk konulması ile başladı.

Cumhuriyet meydanında düzenlenen tören Çanakkale Cumhuriyet Başsavcısı Salih Çokal, İdare Mahkemesi Başkanı Muhammet Tokalı ve Baro Başkanı Tülay Ömercioğlu’nun Atatürk Anıtına çelenk koyması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile meydandaki tören sona erdi.

Çanakkale Baro Başkanı Avukat Tülay Ömercioğlu, yeni adli yılın herkese hayırlı olmasını dileyerek, “Yeni adil yılın başlaması ile birlikte T.B.M.M’de de çalışmalar başlayacak. T.B.M.M’de en önemli konu yeni Anayasa görüşmeleri olacak. Bizler Anayasanın 7 bölgeyi de içine alacak sivil bir insan odaklı ve tek bayrak, tek resmi dil altında sivil bir ruhla yapılmasını destekliyoruz. Ancak Anayasa yapılırken tüm gurupların istemlerinin de ele alınması gerekir. Biz Çanakkale Barosu olarak en son yapılmış olan Anayasal demokrasi ve devlet kuralları içinde bezenmiş olan Anglo Anayasası’nın 193. maddesinde olduğu gibi avukatların artık yargının adli unsunları içerisinde yer almasını talep ediyoruz” dedi.

Cumhuriyet meydanındaki törene Çanakkale Vali Yardımcıları Hüseyin Kulözü ve Cemal Yıldızer, Çanakkale Cumhuriyet Başsavcısı Salih Çokal, İdare Mahkemesi Başkanı Muhammet Tokalı, Baro Başkanı Tülay Ömercioğlu ile Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş ve çok sayıda adli yetkili katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir