Çanakkale’de 210 Bin Mekanik Saat Hurdaya Gönderildi

29 Mart 2012

Çanakkale’de 300 bin elektrik abonesinin 210 bininin sayaçlarının elektronik hale getirildiği ve eski mekanik saatlerin de hurdaya gönderildiği açıklandı.

Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. Çanakkale İşletme Müdürü Volkan Arpacı, yasa gereği 10 yıllık ömürleri dolan mekanik saatlerin değiştirilmesinin zorunlu olduğunu belirterek, “Bizler de bu kapsamda il genelinde 300 bin abonemizin elektrik saatlerini tek tek kontrol altına aldık. Yaptığımız incelemeler sonunda da bu abonelerimizden 210 bininin mekanik saatlerini elektronik saatlerde değiştirdik. Şuan 90 bin abonemizin saatleri kaldı. Onları da belirli aralıklarla değiştirmeye devam ediyoruz. Bu yıl içerisinde il genelindeki bütün abonelerimizin saatlerini elektronik hale getireceğiz. Eski mekanik saatleri de hurdaya gönderiyoruz” dedi.

Mekanik saatlerde kayıp oranının yüzde 3 oranında olmasına rağmen, elektronik saatlerde bu oranın yüzde 1’e kadar düştüğünü de belirten Volkan Arpacı, “Yeni saatlerle kayıp oranında da önemli ölçüde bir azalma oldu. Yıl sonuna kadar bütün abonelerimiz elektronik saatte geçecek” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir