Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çanakkale’de 2500 Metmetçik Yemin Etti

Çanakkale’de 2500 Metmetçik Yemin Etti

Çanakkale’de 116. Er Eğitim Alayı’nda vatani görevlerini yapan 1988-4 tertip 2 bin 500 er, yemin ederek usta asker oldu.

Türkiye’nin dört bir yanından Çanakkale’ye gelerek vatani görevlerine başlayan Mehmetçikler, bayrak ve silah üzerine el koyarak vatanın bölünmez bütünlüğü için seve seve can vereceklerine dair yemin etti. Çanakkale 18 Mart Stadyumu’nda düzenlenen yemin merasimi, sancağın yerini alması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Çanakkale 116. Er Eğitim Alay Komutanı Kurmay Albay Hüseyin Kurtoğlu bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından 2 bin 500 Mehmetçik törenle yemin etti. Tören sırasında bazı aileler gözyaşlarına hakim olamadı. Tören sonrasında aileler, çarşı iznine çıkan evlatları ile hasret giderdi. Törene Çanakkale Valisi Abdülkadir Atalık ile birlikte diğer protokol üyeleri ve askeri mülki erkan katıldı.
İHA

Yorumunuz