Çanakkale’de 3 Bin Er Yemin Ederek Usta Asker Oldu

Çanakkale’de 3 Bin Er Yemin Ederek Usta Asker Oldu
07 Ekim 2011

Çanakkale 116. Er Eğitim Alayı’nda vatani görevlerini yapan 1991’e 3 tertip 3 bin er yemin ederek usta asker olurken, töreni izleyen aileleri de son günlerde yaşanan terör olaylarını lanetledi.

18 Mart Stadyumu’nda düzenlenen tören, sancağın yerini alması ve Boğaz Garnizon Komutanı Tuğamiral Hasan Doğan’ın birlikleri selamlaması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra, Çanakkale 116. Er Eğitim Alay Komutanı Jandarma Albay Mehmet Aytekin, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Ardından 3 bin Mehmetçik törenle yemin ederek usta asker oldu.

Yurdun değişik bölgelerinden Çanakkale’ye gelerek çocuklarının yemin törenini izleyen vatandaşlar, bu anı ölümsüzleştirmek için bol bol fotoğraf çekti. Vatan için evlat yetiştirip askere göndermenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten aileler, özellikle son günlerde yaşanan terör olaylarına değinerek, “Bunlar onların sor çırpınışları. Kime saldıracaklarını şaşırdılar. Akrepler gibi kendi kendilerini yiyip yok olup gidecekler. Biz evlatlarımıza kavuşacağız. Anneler ağlamayacak artık. Bizler burada şu an
çok mutluyuz. Keşke bir oğlumuz daha olsaydı da gene askere gönderseydik. Terör olaylarını şiddetle lanetliyoruz” dedi.
Yemin törenine; Çanakkale Vali Vekili Cemal Yıldızer, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hasan Doğan, Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, protokol üyeleri ile askeri ve mülki erkan katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir