Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çanakkale’de 4 Metrelik Köpek Balığı Yakalandı

Çanakkale’de 4 Metrelik Köpek Balığı Yakalandı

Çanakkale’de Saros Körfezi Kabatepe açıklarında balık ağlarına takılan 4 metre boyunda, 350 kilogram ağırlığındaki dev köpek balığı, güçlükle sahile çıkarılabildi.

Balığı satın alarak dükkanındaki tezgahta sergilemeye başlayan Kaya Balık Market’in sahibi Hakan Kaya, “Saros Körfezi Kabatepe açıklarında ‘Kasırga’ adlı tekneleri ile avlanmaya çıkan balıkçılar, ağları toplamaya başladıklarında bu dev köpekbalığı ile karşılaşmış. 350 kilogram ağrılığında ve 4 metre boyundaki balığı güçlükle teknelerine alan balıkçılar, daha sonra kamyonetle Çanakkale il merkezine getirdi. Biz de Camgöz cinsi bu balığı satın aldık. Bir süre bunu tezgahımızda sergileyeceğiz. Daha sonra da Yunanistan’a satılmak üzere İstanbul’a göndereceğiz” dedi.

Öte yandan balığı görmek için dükkana gelen vatandaşlar ise şaşkınlıklarını gizleyemediklerini belirterek, “Bu balıkla denizde karşılaşmak istemeyiz. Gerçekten ürkütücü bir görüntüsü var” diye konuştu.

İHA

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir