Çanakkale’de 72 Bin Öğrenci Ders Başı Yaptı

17 Eylül 2012

Yaz tatilinin sona ermesiyle birlikte Çanakkale il genelinde 72 bin civarında, Türkiye genelinde ise 17 milyon öğrenci ve 800 bin öğretmen ders başı yaptı.

Bu yıl 4+4+4 eğitim sistemi ile birlikte zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran kanun kapsamında eğitim dönemi start aldı. Okula yeni başlayan 66-72 aylık yaklaşık 1 milyon 600 bin birinci sınıf öğrencisi de aldıkları bir haftalık uyum eğitiminin ardından eğitime adım attı. Bakanlık yeni eğitim yılında öğrencilere toplam 187 milyon ders kitabını ücretsiz dağıtacak. Üç kademeye ayrılan eğitim sistemi, birinci kademe 4 yıl süreli ilkokul, ikinci kademe 4 yıl süreli ortaokul, üçüncü kademe 4 yıl süreli lise olarak düzenlendi. Yeni eğitim öğretim yılının birinci dönemi 25 Ocak 2013’te sona erecek. Yarıyıl tatili 28 Ocak-8 Şubat 2013 tarihleri arasında yapılacak. Eğitim-öğretim yılının ikinci yarısı ise 11 Şubat 2013’te başlayacak ve 14 Haziran 2013’e kadar sürecek.

STARTI VALİ TUNA VERDİ
Çanakkale’de 2012-2013 Eğitim ve Öğretim Yılının startı Anafartalar Spor Salonundan verildi.

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Ak Parti Milletvekili İsmail Kaşdemir, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, C. Başsavcısı Salih Çokal, İl Milli Eğitim Müdürü Şaban Karakaş, ÇTB Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen ile birlikte çok sayıda davetli, öğrenciler ve velilerin de katıldığı törende Çanakkale’nin yeni eğitim öğretim yılında başarılarına yeni başarılar ekleme sözü verildi. Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna da yaptığı konuşmada öğrencilere başarılar diledi.

Öğrencilerin şiir okuması ve folklor gösterileriyle sona eren açılış töreninin ardından konuklara pilav, ayran ve tatlı ikram edildi.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir