Çanakkale’de 73 Bin Öğrenci Ders Başı Yaptı

Çanakkale’de 73 Bin Öğrenci Ders Başı Yaptı
20 Eylül 2010

Türkiye genelinde olduğu gibi Çanakkale’de de ilk ve orta öğretim okullarında 2010/2011 eğitim öğretim yılı başladı.

İl genelinde 6 bini 1. sınıf, 10 bini de okul öncesi olmak üzere toplam 16 bin öğrencinin geçtiğimiz hafta başında oryantasyon uygulaması ile öğrenime başladığı dersler bugün diğer sınıflarında da başladı. Sabah erken saatlerden itibaren okullarına giden öğrenciler arkadaşları ve öğretmenleri ile hasret giderdi. Sabah okullarda gerçekleştirilen törenin ardından sınıflarına geçen öğrenciler geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da sıralarının üzerlerinde ücretsiz olarak dağıtılan kitaplarını buldu. Aylar sonra arkadaşları ile bir araya gelmenin sevinicini yaşayan öğrenciler bir yandan hasret giderirken, minik öğrenciler de teneffüslerde oyun oynayarak bu anın tadını çıkardı.

Çanakkale Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, Oryantasyon kapsamında il genelinde geçtiğimiz hafta 6 bini 1. sınıf, 10 bini de okul öncesi olmak üzere toplam 16 bin öğrencinin öğrenime başladığını belirterek, ?Bu Oryantasyon kapsamında öğrencilerimizin okula adapte etmesi sağlandı. Bugünden itibaren de ilimiz genelinde 183 ilköğretim ve 77 de ortaöğretim olmak üzere toplam 260 okulumuzda 73 bin öğrencimiz eğitim öğretime başladı. Yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerimize başarılar diliyorum? dedi.

2010-2011 eğitim ve öğretim yılı 28 Ocak 2011 Cuma günü sora erecek. İkinci kanaat dönemi ise 14 Şubat 2011 Pazartesi günü başlayıp 17 Haziran 2011 Cuma günü sona erecek.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir