Çanakkale’de Açık Cezaevinde Konser

Çanakkale’de Açık Cezaevinde Konser
22 Ekim 2009

Çanakkale Kültür ve Turizm Müdürlüğü, E Tipi Kapalı Cezaevi?nde düzenlediği panel ve Türk Sanat Müziği Korosu konserinin ardından yoğun ilgi üzerine bu kez de Açık Cezaevinde konser etkinliği gerçekleştirdi.

İl Kültür Turizm Müdürlüğü ile Açıkceza İnfaz Kurumu?nun ortaklaşa düzenledikleri konser etkinliğinde şarkılarla coşan hükümlüler eğlenceli dakikalar geçirirken; Güzel Sanatlar Lisesi Mezunu Ozan Karademir?in yapmış olduğu klarnet şov ayakta alkışlandı. Koro solistlerinin sahne alarak söyledikleri şarkılar ve yapmış oldukları düetler de beğeniyle izlendi. Konserin sonunda koroya teşekkürlerini ifade ederek söylenen şarkılarla gönüllerin şenlendiğini belirten İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Özcan Alarslan, ?Cezaevi yönetiminin müdürlüğümüz ve koromuza sağlamış olduğu bu imkan bizleri memnun etti. Sizlerde duygularınızı yoğun alkışlarınızla dile getirdiniz. Her zaman sizlerin yanındayız? dedi.

Ardından söz alan Cezaevi Müdürü Selim Solmaz ise bu tür etkinliklerin tekrarlanması hususunda İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü?nün desteklerini beklediklerini söyleyerek teşekkür etti. Yaklaşık 300 hükümlünün gönüllerince eğlendiği konserde Türk Sanat Müziği korosu üyeleri bir başka etkinlikte tekrar bir araya gelmek üzere alkışlar eşliğinde sahneden ayrıldı.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Korosunun Açık Cezaevinde gerçekleştirdiği konsere İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Özcan Alarslan Cezaevi Müdürü Selim Solmaz, Yardımcısı Mehmet Ceylan, Cezaevi Müdürlüğü Öğretmeni Saim İrfan Engin, infaz kurumu personeli ile 300?e yakın hükümlü katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir