Çanakkale’de Açılacak AVM’lere Satış Görevlileri Yetiştirilecek

27 Kasım 2014

Çanakkale’de ilk defa açılacak olan 17Burda AVM, Doğanlar ve Kıyı AVM olarak isimlendirilen Alışveriş Merkezlerinde açılacak olan mağazalarda çalışmak üzere satış görevlileri kursu İŞKUR tarafından açılacak.

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Onsekiz Mart Üniversitesi ile yapılacak işbirliği ile Üniversite eğiticileri tarafından toplam 184 saatlik kurs verilecek. Açılacak ‘Satış Görevlisi’ programına en az ortaokul mezunu (İlköğretim), 16 yaşını tamamlamış, prezantabl, iletişim kurma becerisi olan kadın ve erkeklerin başvurabileceği belirtildi. Başvurular 27 Kasım 2014 tarihinde başlayacak olup 5 Aralık 2014 tarihinde ise İŞKUR İl Müdürlüğünde kursiyer seçmesi yapılacaktır. 8 Aralık’ta başlayacak olan kurs, toplam 30 iş günü sürecek olup, eğitim sonunda kursiyerlere sertifika verilecektir.
200 kişinin satış görevlisi olarak yetiştirilmesinin planlandığı kursta kursiyerler, iletişim, satış teknikleri, diksiyon gibi mesleki özellikler kazanacaklar. Kursiyerlerin günlük 20 TL cep harçlığı, GSS ve İş kazası Meslek Hastalığı Sigorta primleri İŞKUR tarafından karşılanacaktır. Söz konusu kurs ile Çanakkale’de açılacak yeni AVM’lerde çalışacak işgücünün yetiştirilmesi planlanıyor.
Kursun sonunda kursiyerler, açılacak mağazaların işverenlerine tavsiye edilecek, açılacak mağazalarda istihdam edilmelerine yardımcı olunacaktır.
Kamuoyuna, kursiyer adaylarına ve mağaza sahibi işverenlere saygıyla duyurulur.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir