Çanakkale’de AFAD’dan Eğitim Çalışması

Çanakkale’de AFAD’dan Eğitim Çalışması
21 Şubat 2012

Çanakkale İl Afet Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) bir afet anında hasar tespit çalışmalarında görevlendirileceklere yönelik eğitim çalışması gerçekleştirdi.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitim çalışması ile ilgili açıklamalarda bulunan AFAD Çanakkale Müdürü Erdoğan Çabuk, afet hallerinde yapılacak hasar tespit çalışmaları konusunda görevlendirilecek inşaat mühendisi, mimar ve inşaat teknikerlerinin bu toplantı ile eğitimden geçeceklerini belirterek, “Çanakkale’de 2011 yılı Kasım ayından itibaren başladığımız eğitim çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda şimdi de Başbakanlık Afet Acil Durumu Yönetim Başkanlığı’ndan gelen Emre Gök, Volkan Özcan ve Davut Şahin ilimizde olabilecek bir afet halinde hasar tespit çalışmalarına katılacak mimar, inşaat mühendisi ve inşaat teknikerlerimize bilgiler verecek. Eğitim çalışmasında yapılarDa hasar derecelendirmesi, hasar tespit süreci ve hasar tespit formlarının doldurulması konuları ele alınacak” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından ise Başbakanlık Afet Acil Durumu Yönetim Başkanlığı’ndan gelen Emre Gök, Volkan Özcan “Hasar tespit raporlarının açıklanması”, Davut Şahin de “Hasar derecelendirilmesi” konularında katılımcılara bilgiler verdi. Toplantı soru cevap bölümü ile sona erdi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir