Çanakkale’de Asayiş

13 Mayıs 2015

Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü, yaşanan asayiş olayları ile ilgili bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre 12 Mayıs 2015 tarihinde öne çıkan olaylar şöyle;

Bonzai her yerde
Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince dün saat 8.10’da R. Park içerisinde elini cebine atarak dolaştığı için dikkat çeken 90 doğumlu C.B’nin üzerinden 1 gram sentetik bonzai maddesi ele geçirildi. KOM şube müdürlüğü görevlilerine teslim edilen şahıs, alanın ifadesine ve yapılan işlemlerine müteakip serbest bırakıldı.

Kırılan Cam, Hırsızlığı Gösterdi
A.K. isimli büfenin işletmeciliğini yapan 88 doğumlu İ. K.U., işyerine bitişik durumda olan ve ekmek satımının yapıldığı tahtadan mamül camlı dolabın 12.05.2015 günü saat 16.30 sıralarında kırıldığını fark etti. Dışarı çıkıp baktığını ve kapağın açık durumda olması üzerine, güvenlik kamerasını inceleyen İ.K.U saat 16.20’de tanımadığı bir erkek şahısın dolabı açarak 1 adet 3’lü ekmeği aldığını, ücretini ödemeden ve kapağı açık bırakarak gittiğini gördüğünü beyan ederek şahıstan şikayetçi oldu. Konuyla ilgili çalışmalar sürüyor.

Saat Kulesi’nde Saldırı
A. D. isimli şahıs verdiği ifadesinde; 12.05.2015 günü bir eğlence mekanına eğlenip eve gitmek üzere yalınız olarak dışarı çıktığını ve Saat kulesi civarına geldiği sırada Polis merkezinde isimlerini öğrendiği M.Y. ile A. isimli şahıslar ile yine tanımadığı üç dört kişinin direk olarak üzerine kendisine saldırdıklarını söyledi. Olay ile ilgili olarak, karşılıklı şikayet olunmaması üzerine dosya kapandı.

İlçelerden;
Biga’da İş Kazası
88 doğumlu M.Ş, 11.05.2015 günü saat 15.15 sıralarında İnönü Caddesi H… bankası karşısında bulunan minibüs duraklarının demir aksamının söküm işlerini yaparken, sökülen demirleri kamyonete yüklediği sırada iş kazası geçirdi. Sağ elindeki demir parçasını sol elinin üzerine düşürdüğünü ve elinin yaralandığını belirten M.Ş, Biga Devlet Hastanesi’ne giderek tedavisi yapılan işçinin sol elinde kırık olduğu ve kimseden şikayetçi olmadığı belirtildi.

Parmak İzi Farklı Çıktı
24.04.2015 günü göçmen kaçakçılığı suçundan yakalanarak hakkında işlem başlatılan H. İ.’den alınan parmak izlerinin, Ezine Olay Yeri İnceleme ve Kimlik Tespit Şube Müdürlüğünde yapılan APFIS sorgulamasında Y.A.S. isimli şüpheli ile aynı olduğu fark edildi. İkamet adreslerinin İstanbul olduğunu belirten Ezine İlçe Emniyet Müdürlüğü, ifadeleri alınmayan firari şüpheliler 1981 doğumlu H. İ. ve 1988 doğumlu Y. A. S. hakkında işlem başlattı.

Hayvan Hırsızlığı
Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, O.C. isimli şahsı Emniyet Müdürlüğü önünde yakalayan görevliler, şahsın evinde yaptığı aramada 1 adet tek kırma tabir edilen tüfek ve içerisinde 1 adet fişek, üzerinde Polis ibaresi bulunan silah kılıfı ile biber gazına el koydu. O.C. ifadesinde, 6 adet kuzuyu kendisinin çaldığını ve kuzuları keserek etlerini dedesinin evindeki derin dondurucuya koyduğunu, ikametinden çıkan av tüfeğinin ise avcılar kulübünde tanımadığı bir kişiden 200 TL karşılığında satın aldığını söyledi. Polis ibareli eşyaların ise, eşinin kız kardeşi İ. A. ve birkaç kişinin bir polisin evine girerek kılıf ile birlikte bir silah çaldıklarını duyduğunu söyleyen O.C’nin ifadelerini, dedesi olan M. B. doğruladı. Şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir