Çanakkale’de Asayiş “14 Mayıs 2015”

15 Mayıs 2015

Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü, yaşanan asayiş olayları ile ilgili bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre 14 Mayıs 2015 tarihinde öne çıkan olaylar şöyle;

580 Paket Kaçak Sigaraya El Konuldu

Gelibolu’da kaçak sigara satıldığı ihbarı alan KOM Şube Müdürlüğü görevlileri, dün saat 25.30’da 1965 doğumlu H.Ü’nün iş yerinde yaptığı aramada toplam 580 paket kaçak sigara ele geçirdi. Kaçak sigaralara mahkeme kararı ile el konuldu. İfadesi alınan H.Ü ise serbest bırakıldı.

Farklı Kimlik Bilgileri Fayda Etmedi

Dün saat 00.25 sıralarında Gestaş iskelede alkollü olarak çevreye rahatsızlık veren şahıs, özel güvenlik görevlilerince emniyete ihbar edildi. Kimlik bilgileri sorulduğunda kendisini tanıtacak kimliği bulunmadığını belirten şahıs polislere E.A olduğunu söyledi. Kimlik bilgileri daha detaylı sorulduğunda tutarsız bilgiler vermeye başlayan şüpheli şahısın, yapılan inceleme sonrasında ise Y.A olduğu tespit edildi. Yapılan UYAP sorgulamasında arandığı tespit edilen Y.A, ardından askerlik görevi için Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerine teslim edildi.

3. Kattan Düşen İşçi Yoğun bakımda

Kepez Boğazkent mahallesi Erguvan sokakta dün saat 08.00 sıralarında meydana gelen olayda, 1959 doğumlu K.E çalıştığı inşaatın 3. katından aşağıya düştü. Ambulans ile Çanakkale Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilen K.E’nin yoğun bakım ünitesindeki tedavisi halen devam ettiği için ifadesi alınamadı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Bir Yıllık Çalışanından Şüphelendiler

Esenler mahallesinde dün gerçekleşen olayda, evlerine giden F.B ve T.A.B banyoda bulunan alyans ile yatak odasında bulunan kolyenin yerinde olmadığını fark etti. Bunun üzerine ziynet eşyalarının bulunduğu kutuları kontrol ettiklerinde kutuların yerinde durduğunu ancak kutuların içerisinde bulunan bazı ziynet eşyalarının yerinde olmadığını gördü. Ziynet eşyalarının maddi değerini bilmediklerini söyleyen F.B ve T.A.B evin kapı ve pencerelerinde herhangi bir zorlama olmadığını belirterek polise verdikleri ifadede, evlerine 1 yıldır ütü yapmak için gelen F.K’dan şüphelendiklerini söylediler. Şüphelinin ikametinde yapılan aramada ise ziynet eşyalarına rastlanmadı. F.K ifadesinde; 1 yıldır müşterileri olan şahısların evine Çarşamba günleri ütü yapmaya geldiğini, yatak odasına ve banyoya girmediğini üzerine atılı suçlamaları kabul etmediğini söyledi. F.K alınan ifadesi sonrasında serbest bırakıldı. Olayla ilgili soruşturma sürerken, evlerinde çalışan F.K’nın sigortası olup olmadığı hakkında herhangi bir bilgi verilmedi.

Polisim Dediler 10 Bin TL Aldılar
Gazi kemal mahallesi Cengiz Topel caddesinde gerçekleşen dolandırıcılık olayında, 1950 doğumlu A.A’nın ev telefonunu arayarak kendisini polis olarak tanıtan şahıslar 10 bin TL para istediler. A.A’nın yaptığı şikayet sonrasında parayı yatırdığı PTT posta çeki hesabını inceleyen polisler, hesabın M.B isimli şahsa ait olduğunu tespit etti. Olayla ilgili inceleme sürüyor.

TRAFİK İCRAATLARI
Meydana gelen olaylar: Kom şube müdürlüğü:

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir