Çanakkale’de Asayiş “4 Haziran’da Neler Oldu?”

05 Haziran 2015

İhaleye Fesat Karıştırma İddiası

29.05.2015 günü saat 10.00’da İcra müdürlüğünde yapılan üç adet emlak satışı açık artırımına giren C.Ç, ihalenin yapıldığı katta yanına gelen ve tanımadığını belirttiği 4 erkek şahsın ihaleye girmemesi için kendisini tehdit ettiğini ifade ederek konuyu emniyete taşıdı. Emniyete verdiği ifadede; ihaleyi yapan icra müdürüne de konuyu anlattığını belirten C.Ç, giremediği ihalelerde kazanan kişinin ise kendisini tehdit eden şahısların vekil avukatı olduğunu söyleyerek şikayetçi oldu. Emniyet görevlileri olay anına ait kamera görüntülerini incelediğinde, olaya beş şahsın karıştığını ve bu şahıslardan ikisinin E.B ve İ.Ç olduğu tespit etti. E.B isimli şahıs 04.06.2015 günü saat 10.30 sıralarında yakalanırken, firari şüpheli 1967 doğumlu İ.Ç. için arama çalışmalarının sürdüğü açıklandı. Yakalanan şahıs E.B ise emniyete verdiği ifadesinde, kimseyi tehdit etmediğini söyledi. Olayla ilgili çalışmalar sürüyor.

Aracın Yandığını Polisten Öğrendi

Olay 04.06.2015 günü saat 03.00 sıralarında, Çanakkale Barbaros mahallesi, Fener sokakta gerçekleşti. 17 S …. Plakalı aracın yandığını gören emniyet görevlileri H.A’yı telefonla arayarak aracından dumanlar çıktığını söyledi. Gelen telefon üzerine aracın yanına giden H.A, itfaiye çalışanları tarafından müdahale edilen aracının kullanılamaz hale geldiğini gördü. Olay ile ilgili herhangi bir şikayet bulunmazken, yangının aracın üzerinde bulunan klima aksamından dolayı çıktığı açıklandı.

4.325 TL Kayıp

İsmetpaşa mahallesindeki işyerinden 03.06.2015 günü saat 18.30 sıralarında ayrılan A. K, ertesi gün işyerine geldiğinde yazar kasanın yerinde olmadığını gördü. Apartmanın ortak kullanımında bulunan kapının açık olduğunu belirten A.K, kasa içerisinde yaklaşık 4.325 TL’nin çalındığını dile getirerek hırsızlık yapan şahıslardan şikayetçi oldu. Olayla ilgili çalışmalar sürüyor.

İş Kazaları

Çanakkale Kepez Beldesi’nde İ.U isimli şahıs, iş yerinde çalışırken yerlerin buz olmasından dolayı ayağının kayarak yere düştüğünü söyledi. Yine Kepez’de forklif operatörü olan N.T, forklifte kasaları düzenlediği sırada kasaların kayması sonucu yaralandı. Çan ilçesinde, Y.H isimli kişi fabrikada çalıştığı bölümde sağ el baş parmağını kasnağa sıkıştırarak yaralandı. Emniyete verilen ifadelerde, hiçbir işçi olayla ilgili kimseden şikayetçi olmadı.

Kız Arkadaşından Şikayetçi Oldu

B.A isimli şahıs; emniyete verdiği ifadesinde kendine ait 500 TL limiti olan kredi kartını samimi olduğu bir kız arkadaşına verdiğini, ancak bir süre sonra aralarının açıldığı T.I isimli arkadaşının kredi kartını kullanmaya devam ettiğini ve borcunu ödemediğini belirterek şikayetçi oldu. Olayla ilgili çalışmalar sürüyor.

Dolandırıcılık Boyut Değiştirdi

Olay, Ezine ilçesinde 04.06.2015 günü saat 11.30 sıralarında gerçekleşti. H.K isimli şahıs emniyete telefonla dolandırıldığı şikayetinde bulunarak, bir erkek şahsın kendisini Emniyet Müdürü A.U olarak tanıttığını söyledi. Telefonda emniyet müdürü olduğunu söyleyen şahsın, “Çanakkale Ezine yolu üzerinde M.Ç adında bir şahsı yakaladık. Şahsın üzerinden sizin kimlik fotokopiniz ve telefon numaranız var, böyle bir müşteriniz var mı ?” sorusuna “Hayır” cevabını verdiğini söyleyen H.K, ifadesinde A.U’nun tekrar kendisini aradığını ve bu şahsın yanında iki şahıs daha olduğunu, onları yakalayamadıklarını söyleyerek banka hesaplarını kontrol etmesini istediğini dile getirdi. Daha sonra şahsın yönlendirmesi ile bankalardan 3000 TL çeken H.K, parayı A.U’nun vermiş olduğu Ö.B adına açılmış PTT hesap numarasına yatırdı. Parayı yatırdıktan sonra, olayı yakınları ile paylaşan H.K, dolandırıldığını anlayarak Ezine PTT şubesine gitti ve Ö.B adına yatırılan parayı bloke etti. Olayı erkenden fark eden H.K , Ö.B ve A.U adlı kişilerden şikayetçi oldu.

Eceabat’ta Sırt Çantalı Şüpheli Tutuklandı

Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde, üzerinde sırt çantalı şüpheli bir şahsın olduğu ihbarını alan ekipler alanda yaptığı araştırmada bir iş yerinde ışıkların yanıp, söndüğünü gördüler. İş yeri sahibine bilgi veren emniyet görevlileri, bu esnada tuvalet penceresinden çıkan şüpheli şahsı yakaladılar. Polis Merkezine götürülen kişi üstünde yapılan aramada; 47.75 TL para bozuk yabancı demir paralar, bankamatik kartı ve 1 adet Gestaş bileti olan cüzdan, demir bozukluk olarak TL ve yabancı paralar, 1 adet çakı, 2 adet rayban marka gözlük, 1 adet cep telefonu, 1 adet yarım şişe viski, 1 adet 70 lik rakı, 2 adet dolu 1 adet boş bira şişesi ele geçirildi. Ş.G’nin iş yerinden bir şey çalmadığını belirten iş yeri sahipleri verdikleri ifadede, iş yeri kapısında ve tuvalet penceresinde meydana gelen hasar için şikayetçi olduğunu dile getirdiler. “İşyerinden Hırsızlık” olayını gerçekleştirmesi sonucu olay yerinde yakalanan şüpheli Ş.G nin, 27.03.2015, 27.04.2015 ve 06.05.2015 tarihlerinde meydana gelen üç ayrı iş-yerinden hırsızlık olayının da şüphelisi olduğu tespit edildi. İfadesinde suçunu itiraf eden Ş.G, sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklandı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir