Çanakkale’de Başarılı Öğrencilere Ödül

23 Mart 2009

Çanakkale?de İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Nevruz günü sebebiyle organize edilen şiir, kompozisyon ve resim dallarındaki yarışmaya girerek dereceye hak kazanan öğrencilere törenle ödülleri verildi.

Mehmet Akif Ersoy Tiyatro Salonu?nda gerçekleştirilen ödül töreninde bir konuşma yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü Şinasi Haznedar, Nevruz hakkında kısa bilgi vererek, ?Nevruz sadece bizimle sınırlı değildir. Doğu ve batı olmak üzere kolektif bir değer olarak önemle kutlanır. Bahar hepimiz için hayatın canlanması, biraradalık, bin bir çeşit rengin, durumun hiç kavga edip çatışmadan ve kaos oluşturmadan bir arada barış içerisinde bulunmasıdır. Bu kapsamda içlerindeki tertemiz sevgiyi, yaşama isteklerini, barışı, huzuru ve kardeşliği şiir, kompozisyon ve resim dallarında işleyen gençlerimizi kutluyorum? dedi.

Konuşmanın ardından dereceye giren öğrencilere törenle ödülleri Vali Yardımcısı Ali Partal, Belediye Başkan Vekili Sevgi Uluşal, Kültür ve Turizm İl Müdürü Şinasi Haznedar, Kültür ve Turizm İl Müdür Yardımcısı Özcan Alaslan, Milli Eğitim Şube Müdürü Müslüm Bulut ve Kütüphane Müdürü Osman Zeki Coşer verildi. Buna göre resim dalında birinci Gazi İlköğretim Okulu 5/A sınıfından Emin Temizel, ikinci Biga Sakarya İlköğretim Okulu 5/A sınıfından Bengi Su Özbek, üçüncü Gazi İlköğretim Okulu 5/A sınıfından Kaan Erdem olurken; Şiir dalında ise birinci Biga Sakarya İlköğretim Okulu 8/C sınıfından Seda Sinem Yurdaor, ikinci Ezine 75. Yıl İlköğretim Okulu 7/A sınıfından Gamze Gülperen, üçüncü Ezine 75. Yıl İlköğretim Okulu 7/A sınıfından Funda Bozkurt oldu. Kompozisyon dalında ise birinci Biga Atatürk Anadolu Lisesi 10 Fen-A sınıfından Seçkin Akbal, ikinci Biga Atatürk Anadolu Lisesi 10 Fen-B sınıfından Gizemnur Ergin, üçüncü Biga Atatürk Anadolu Lisesi 10 Fen-A sınıfından Nilay Çalışkan oldu.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir