Çanakkale’de Basketbol Aday Hakem Kursu Açılıyor

Çanakkale’de Basketbol Aday Hakem Kursu Açılıyor
10 Ekim 2014

Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Çanakkale Basketbol İl Temsilciliği tarafından il genelinde hakem ihtiyacını karşılamak amacıyla 20-24 Ekim 2014 tarihleri arasında Basketbol hakem kursu açılıyor.

Çanakkale Basketbol İl Temsilcisi Murat Firidinoğlu yaptığı açıklamada, “Bu sezon basketbolda lig maçlarımızla sayı olarak rekor kıracağız bunun içinde hakemlik kursu açmayı planladık. Hedeflerimizde Türk basketboluna kaliteli hakemler kazandırmak var.. Ayrıca basketbol hakemliğinde ivme yakalayıp üst klasmanlara daha çok hakem göndermeyi amaçlıyoruz. Bu işe gönül veren, önemseyen ve sorumluluk bilincinde davranan hakemler mutlaka iyi bir yerlere gelecektir. Basketbola Türk seyircisinin ilgisi oldukça büyük, bizde bunu göz önünde bulundurarak Türkiye Basketbol Federasyonumuzla birlikte daha çok basketbol maçları düzenleyecek, Türk Basketboluna sporcu ve hakemler kazandıracağız” dedi.

Açılacak olan kursa katılım için 20 Ekim 2014 tarihine kadar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne müracaat etmek veya saat 17:00’de Eğitim Fakültesinde bulunan Sülayman Demirel Konferans Salonunda müracaat dilekçelerini verebilirler.

Murat Firidinoğlu Basketbol Aday Hakem Kursu?na katılma şartlarını ise şöyle sıraladı:

“T.C. vatandaşı olmak, Lise veya dengi okul mezunu olmak, 17 yaşından küçük, 30 yaşından büyük olmamak, Sağlık durumunun hakemlik yapmaya elverişli olduğunu doktor raporu ile belgelemiş olmak, Yüz kızartıcı bir suçtan dolayı hüküm giymemiş bulunmak, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü veya federasyon tarafından altı ay veya daha fazla ceza verilmemiş olmak.”

[canakkalebasketbol.com]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir