Çanakkale’de Bayıltan Sınav

Çanakkale’de Bayıltan Sınav
01 Eylül 2008

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’ne alınacak 40 öğrenci için yapılan dayanıklılık koşusuna katılan bazı bayan öğrenciler, finiş çizgisinde baygınlık geçirdi.

20’si bayan olmak üzere toplam 40 öğrencinin alınacağı Çanakkale’deki sınava 208’i erkek, 83’ü de bayan olmak üzere toplam 291 kişi başvurdu. Sabah gerçekleştirilen 400 metre dayanıklılık koşusuna katılan bayan öğrencilerin bir kısmı finiş çizgisine metreler kala yere yığılarak baygınlık geçirdi. Sahada bulunan görevlilere tarafından yerden kaldırılarak kenara götürülen öğrenciler bir süre dinlendikten sonra kendilerine geldi. Üniversite yönetimi önceki yıllarda olduğu gibi bazı öğrencilerin sınav sonuçlarına itiraz etme ihtimaline karşı, yarışmaya katılanları dakika dakika kameralarla görüntülendi. Yetkililer, herhangi bir adayın şikayeti üzerine kasetlerin seyredilerek gerekli incelemenin yapılabileceğini bildirdi. İl günkü özel yetenek sınavında 400 metre ve 3 adım atlama dalında gerekli testin yapılacağını belirten üniversite yetkilileri, yarın da kondisyon ve esneklik testlerinin yapılacağını açıkladı.

Yapılan sınav sonunda başarılı olan öğrencilerden 20 bayan ve 20 erkek öğrenci Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda öğrenim görecek.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir