Çanakkale’de Bazı Okullarda İkili Öğretime Geçilecek

31 Ağustos 2012

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılan Mustafa Kemal ve Merkez İlköğretim Okulları’nın yerlerine yapılacak yeni okulların önümüzdeki eğitim öğretim yılında hizmete girmesinin planlandığını belirterek, yıkılan okullarda öğrenim görecek öğrencilerin okul sıkıntısının yaşanması sebebiyle bazı okullarda ikili öğretime geçileceğini söyledi.

Vali Tuna 2012/2013 eğitim öğretim yılının açılmasına kısa bir süre kala okullarda yaşanan sıkıntılar hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 4+4+4 sistemi dışında il merkezinde Merkez ve Mustafa Kemal İlköğretim Okullarının depreme dayanıksız oldukları gerekçesiyle yıkılmasının ardından fiziki olarak yer sıkıntısı yaşadıklarını belirten Vali Tuna, “Bazı okullarda sabahçı öğlenci şeklinde ikili öğretim olacak. Bu uygulamada 8. Sınıfları mağdur etmeyeceğiz. Çünkü onların içinde dershaneye gidenler var. O sebeple 8. sınıfları sabahçı yapacağız. Çünkü aileler bu konuyu önemsiyorlar. Bunun farkındayım. Ama diğerleri 1 sene buna katlanacaklar. Bu bölgelere güzel birer okul yapacağız. Bu sene fiziki açıdan yer sıkıntısı yaşadığımız için bazı okullarda sıkıntı yaşayacağız. Ancak gelecek yıl bu sıkıntılar olmayacak” dedi.

Vali tuna Merkez ve Mustafa Kemal İlköğıretim Okulları’nın inşaat çalışmalarının bu eğitim öğretim yılına yetişmeyeceğini belirterek, gelecek yıl hizmete girmesinin planlandığını söyledi.

[Medya Hedef]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir