Çanakkale’de Belediye Meclisi Toplandı

Çanakkale’de Belediye Meclisi Toplandı
06 Ocak 2010

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, akıllı su sayaçları konusunda yaşanan sıkıntının çözümlenmesi için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini belirterek, ?Bu sayaçları üretecek firmaya organize sanayi bölgesindeki yerimizi tahsis etmeye hazırım? dedi.

Başkan Gökhan Belediye Meclis toplantısında AK Parti grubunun akıllı su sayaçları ile ilgili yaşanan sorunun çözümündeki son durumu sorması üzerine açıklamalarda bulundu. Başkan Gökhan, akıllı su sayaçları konusundaki sorunun çözümlenmesi için Su Kanalizasyon Müdürlüğünün çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, ?Geçen ay Eskişehir?e giden ekibimiz imalatı kendileri yapan belediyede incelemelerde bulundular. Onlarda bu konuda bu sayaçlardan şuan bize satamayacaklarını belirttiler. Bizler şimdi yeni akıllı su sayacı isteyenlerin taleplerini geri çevirmek zorunda kalıyoruz. Şuan daha önceki akıllı su sayaçları ile ilgili yaşanan sorunları çözmek ve onları kullanılır hale getirmek için çaba sarf ediyoruz. Yani eski saatleri adam etmeye çalışıyoruz? dedi.
Başkan Gökhan, belediye olarak akıllı su sayacı üretimi konusunu dahi düşündüklerini, ancak kamunun böyle bir işe girmesinden yana olmadıklarını da belirterek, ?Buradan yatırımcılara açıkça seslenmek istiyorum. Akıllı su sayacı üretecek firmalar varsa gelsinler üretim yapsınlar. Kendilerine organize sanayi bölgesindeki yerimizi ücretsiz tahsis etmeye hazırız. Bizim dışımızda ilçe belediyeleri de var. Onlarda bu sayaçlardan alırlar. Pazar payı yüksek. Gelin bu üretimi yapın? dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir